Aktualizováno 7.1. 2017 06:48
nova sport Jágrova noc

Florida zasvětila Jágrovi noc, odvděčil se vítěznou akcí!

Jaromír Jágr

Jaromír Jágr prožil v NHL speciální večer. Utkání proti Nashvillu totiž bylo zasvěceno právě jemu. Hokejový klub z Floridy připravil pro Jágra speciální večer za jeho výkony a zápisy do hokejové historie. Český útočník se svému zaměstnavateli dokázal při vítězství 2:1 dokonale odvděčit.

Na Floridě naplánovali tuhle akci už o vánočních svátcích. Všechno kolem připomínalo Jágrův úspěch, když se dostal na druhou příčku historické tabulky kanadského bodování.  Kdo si pospíšil, dostal na tenhle mezník krásnou vzpomínku, prvních deset tisíc návštěvníků si totiž odneslo speciální triko vydané k této příležitosti.

Jágr byl ten večer zkrátka středem pozornosti, byť utkání poznamenala tragédie, která se stala jen o pár hodin dříve na floridském letišti. Za oběti střelby se ještě před úvodním buly držela minuta ticha.

Pak už se začalo hrát, a že tenhle večer patří Jágrovi, bylo znát každou chvíli. Mezi diváky byla řada transparentů vyznávajících jeho jméno, na kostce nad ledem běžely akce české "osmašedesátky". Ale Jágra pozornost nesvázala, právě naopak.

Nechyběl totiž u vítězného gólu Marchessaulta, když byl v jednapadesáté minutě na začátku akce vedoucí právě k této brance. Utkání mezi Pantery a Predátory bylo do té doby nerozhodné 1:1, Florida i díky Jágrovi šla do vedení, a protože už se do konce třetí třetiny žádnému z hokejistů síť rozvlnit nepovedlo, odnesla si nakonec i cenné vítězství.

Vítězný gól Floridy s asistencí Jaromíra Jágra:

Hokejistům Calgary nepomohly ani dvě branky Michaela Frolíka. Flames na ledě Vancouveru prohráli 4:2.

Naopak rozhodující úder zasadil Ondřej Kaše, který v prodloužení vystřelil Anaheimu výhru nad Arizonou. Za poražené skóroval Martin Hanzal.

Výsledky: Florida - Nashville - 2:1, New Jersey - Toronto - 2:4, Chicago - Carolina - 2:1, Colorado - NY Islanders - 2:1 po prodloužení, Vancouver - Calgary - 4:2,  Anaheim - Arizona - 3:2 po prodloužení.