Publikováno 22. 10. 2017
NHL Nováček ligy

Problém s gólmany Vegas: Fleury otřes mozku, Subban se zranil!

Marc-Andre Fleury a Malcolm Subban
Zdroj: Profimedia / Youtube

Zranění gólmana v týmu je vždy nepříjemné a složité. O to horší je situace, kdy se zraní i druhý brankář. A přesně takovou mrzutost teď řeší nováček z Las Vegas. Nejprve jeho jednička Marc-Andre Fleury utrpěl otřes mozku, ve včerejším zápase pak nedochytal Malcolm Subban.

Marc-Andre Fleury utrpěl otřes mozku v polovině října. Stalo se to v zápase s Detroitem, kdy ho do hlavy zasáhl útočník Anthony Mantha. Poté Vegas umístilo Fleuryho na listinu zraněných hráčů.

 

 

Díru v brankovišti měl zacelit Malcolm Subban. Bratr nashvillského obránce P. K. Subbana přišel k nováčkovi soutěže během letošního ročníku z Bostonu, kde nedostával příležitost v prvním týmu. Jenže Subban neodchytal za Golden Knights ani tři kompletní zápasy. V tom večerním se St. Louis totiž střídal, když se při zákroku zranil. Zřejmě jde o třísla, ale klub jeho zdravotní problémy více nespecifikoval.

 

 

Otázkou je, kdo teď bude hájit bránu týmu z města hříchu. V utkání s Blues zaskočil za Subbana Oscar Dansk. Švédský gólman se před třemi lety neprosadil v Columbusu a zamířil domů do Švédska. Letos se do zámoří vrátil. Teď bude zřejmě nějakou dobu plnit roli jedničky. Nečekaně.

 

A otázka náhradníka ve Vegas? Pravděpodobně bude jeho roli plnit Maxime Legacé z farmářského Chicaga Wolves. Také pro něj je to šance, jak zažít premiéru v NHL.

lju TN.cz