nova sport noc v nhl

Fleischmann vymetl pavučiny z brány a Chicago má jisté play-off

Tomáš Fleischmann slaví gól se spoluhráči z Chicaga
Zdroj: NHL media

V Chicagu mohou mít po dnešku lehčí spaní. Blackhawks si totiž díky výhře ve Vancouveru zajistili účast v letošním play-off. Do bojů o Stanley Cup pomohl obhájci titulu i Tomáš Fleischmann, který povedenou střelou otevíral brankový účet utkání.

Najel si k pravému kruhu, podíval se a vypálil. Za okamžik už se černý kotouč třepotal po dělovce Tomáše Fleischmanna v síti za zády vancouverského gólmana Millera a Chicago šlo do vedení.

Jenže Kosatky nepřestávaly kousat. Krátce po polovině zápasu vyrovnal Burrows a i na gólTeräväinena z šestačtyřicáté minuty našli domácí šest minut před koncem třetí třetiny odpověď díky Baertschimu. Branka Ladda už ale definitivně přisoudila dva body obhájci Stanley Cupu. Chicago se díky výhře ve Vancouveru může definitivně na boje o vysněnou trofej připravovat i letos.

Madison Square Garden rozesmutnil Sidney Crosby. Ačkoliv Rangers v zápase proti Pittsburghu dvakrát vedli, Tučňáci pokaždé dokázali vyrovnat a právě Crosby třicet sekund před koncem prodloužení tečoval puk těsně před Lundqvistem za jeho záda.

Carolina směřovala k poklidnému vítězství nad New Jersey, na začátku druhého dějství vedla už 3:0, jenže pak přišla minutová smršť v podání Devils. Nejprve snížil Farnham a krátce nato se gólman Ward nechal za brankou obrat o puk, brankáře ještě stihl na čáře zastoupit český zadák Jordán, dorážka z hole Zajace už ale cestu do brány našla. Do konce zápasu se ale stav už nezměnil, a tak Carolina mohla slavit vítězství.

Carolina Hurricanes - New Jersey Devils - 3:2

Branky a nahrávky: 10. Hainsey (Staal, Slavin), 10. Rask (Lindholm, Faulk), 23. Rask (Skinner) – 27. Farnham, 28. Zajac (Pietila, Palmieri)

New York Rangers - Pittsburgh Penguins - 2:3 po prodloužení

Branky a nahrávky: 5. E. Staal (Hayes, Fast), 23. E. Staal (Fast, Hayes) – 16. Cullen (Pouliot, Daley), 29. Kessel (Hagelin), 65. Crosby (Letang, Kessel)

Vancouver Canucks - Chicago Blackhawks - 2:3

Branky a nahrávky: 32. Burrows (Vey, Etem), 55. Baertschi (Horvat, Etem) – 18. Fleischmann (van Riemsdyk, Ehrhoff), 46. Teräväinen (van Riemsdyk, Kane), 58. Ladd (Toews, Hjalmarsson)