Publikováno 16. 7. 2017
wimbledon 2017 Boj o trofej

Finále Wimbledonu je tu. Vyhraje Federer, nebo Čilič? Hlasujte!

Roger Federer a Marin Čilič
Zdroj: Profimedia (koláž TN.cz)
Roger Federer a Marin Čilič

Třináct dní uteklo jako voda a finále Wimbledonu je tady. V něm bohužel neuvidíme českého tenistu, ale rozhodně uvidíme ten nejlepší tenis. O rekordní osmý titul se bude pokoušet nestárnoucí Švýcar Roger Federer, kterému v cestě stojí chorvatský bojovník Marin Čilič. Jak to dopadne? Hlasovat můžete na konci článku.

V 15:00 začíná na stanici Nova Sport 1 a Voyo přímý přenos finálové bitvy Wimbledonu. Pětatřicetiletý Roger Federer, který nepřestává udivovat celý sportovní svět, prošel nejslavnějším turnajem světa bez ztráty setu a v semifinále porazil i skvěle hrajícího Tomáše Berdycha. Dnes může získat osmý titul na londýnském grandslamu. Tím by se stal historicky nejúspěšnějším tenistou v tomto ohledu.

 

 

Už teď je Federer rekordmanem. Zúčastní se totiž jedenáctého finále Wimbledonu. "Cítím se parádně. Na trávě jsem jako doma," říkal novinářům Swiss Maestro před rozhodující bitvou. Svůj první titul získal v All England Clubu před čtrnácti lety. Naposledy pak v roce 2012.

 

Roger Federer
Zdroj: isifa.com

 

Motivace je velká však i pro Marina Čiliče. Ten se může stát po Goranu Ivaniševičovi teprve druhým tenistou z Chorvatska, kterému by se podařilo vyhrát Wimbledon. Zdobí ho především perfektní servis, se kterým by mohl mít Federer často problémy. Vždyť se na letošním turnaji chlubí neuvěřitelnými 127 esy.

 

Když se oba borci střetli v loňském wimbledonském čtvrtfinále, zápas došel až do pátého setu. Nakonec vyhrál Roger Federer, ale měl co dělat.

 

Anketa

Kdo bude vítězem letošního Wimbledonu?

Hlasovalo 523 lidí.

lju TN.cz