Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.4. 2017 16:07
Hokejbal Česká extraliga

Finále hokejbalové extraligy: Hrálo se za zesnulého mistra světa!

Libor Topolánek
Zdroj: Tomáš Kostečka/Facebook

Na konci října šokovala nejen hokejbalové fanoušky smutná zpráva. Libor Topolánek, jeden z nejlepších hokejbalistů v České republice i na světě, pětinásobný mistr České republiky a dvojnásobný mistr světa, náhle zemřel. Tento víkend se hrálo finále hokejbalové extraligy, které je věnováno právě Topolánkovi. Shodou okolností hrál během své kariéry za oba letošní finalisty.

Ještě tuto sezonu hájil Libor Topolánek barvy pražského Kert Parku. Za devět utkání nasbíral 11 kanadských bodů. Jenže v říjnu, když si chtěl pořídit fotku ze střechy jednoho smíchovského domu, špatně šlápl a zřítil se do světlíku. Pád i přes rychlý zásah záchranné služby nepřežil. Bylo mu pouze 33 let.

 

 

Topolánek byl rodákem ze Vsetína. Během své kariéry však hrál mimo vsetínský celek i za Vlašim, ale jak už bylo zmíněno, i za oba letošní extraligové finalisty – tedy za HC Kert Park Praha a HBC Alpiq Kladno. Není tak divu, že boj o titul oba týmy věnovaly právě jemu. „Na Libora Topolánka se nezapomnělo, přesně naopak. Hráči pražského týmu propluli vyřazovacími boji až do finále, kde se poperou o ligový titul,“ uvedl na svém webu Kert Park.

 

Útočník Libor Topolánek byl základním stavebním kamenem v sestavě Kert Parku. Vzhledem ke smutným událostem tak přišli Pražané mimo jiné i o klíčového hráče. Přesto se dostali možná až překvapivě do finále. „Kert je velmi silný soupeř, to je jasné, když se do finále dostal přes loňského mistra z Pardubic. Já jsem ale popravdě ve finále čekal Pardubice,“ řekl před finále Martin Špaček, opora Kladna, pro deník Vaše Kladno.

 

 

HBC Alpiq Kladno – HC Kert Park Praha 1:1 na zápasy

 

O síle Kert Parku se Špaček se svými spoluhráči přesvědčil už v sobotním zápase. V něm rozhodovalo až prodloužení, které rozhodl Martin Kruček. Odveta čekala oba celky dnes. V té ukázalo Kladno, že se nenechá jen tak zaskočit a vyhrálo vysoko 6:1.

lju TN.cz