Publikováno 12. 7. 2017
blog názory expertů

Filip Šedivý: Nehledejme mouchy. To si Karolína Plíšková nezaslouží

Filip Šedivý
Zdroj: TN.cz

Na vrcholu světového žebříčku tenistek bude v pondělí poprvé v historii česká vlaječka. Dostala ji tam Karolína Plíšková. Co na tom, že jí ke konečnému výstupu na vrchol dopomohly výsledky soupeřek. Je třiadvacátou jedničkou díky svým výsledkům za posledních dvanáct měsíců. Ne někoho jiného. A ty její jsou nejlepší ze všech.

Proto není na místě obrovský úspěch pětadvacetileté slečny z Loun jakkoli zpochybňovat. Že nemá grandslamový titul? Ten ale přece není podmínkou. Že bude číslo jedna, i když ve Wimbledonu vypadla ve druhém kole? Jeden výsledek přece není odrazem celé sezóny.

 

Sama Karolína Plíšková by sice dala raději přednost zisku některého z grandslamových titulů a po vyřazení ve druhém kole Wimbledonu na téma možného posunu do čela žebříčku prohlásila. „Teďka si to vážně nepřeju. Radši bych si to uhrála sama.“ Její přání nebylo vyslyšeno, ale ona kvůli tomu rozhodně nesmutnila. „Jsem nesmírně šťastná, splnil se mi sen. Vzpomínám na své první tenisové krůčky, tohle je meta, na kterou chce dosáhnout každý, kdo tenhle sport miluje.“

 

 

A tak je to správně. Grandslamový titul je o emoci jednoho nadmíru vydařeného turnaje. Je to velký jednorázový úspěch. Pozice jedničky je součtem výsledků za dané období, v tomto případě uplynulých dvanáct měsíců. Je odrazem dlouhodobé práce a schopnosti podávat konzistentní výkony.

 

Jediná správná reakce je tedy velká gratulace Karolíně Plíškové, od pondělí nové světové tenisové jedničce. Zaslouží si ji! Bez jakýchkoli ale a zpochybňování.
 

TN.cz