Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.2. 2018 17:56
Fed Cup Postup na dosah

Fed Cup: Suverénní Češky vedou po sobotě nad Švýcarkami 2:0

Petra Kvitová
Zdroj: profimedia.cz

České tenistky vedou po prvním hracím dnu utkání 1. kola Světové skupiny Fed Cupu nad Švýcarskem 2:0 a jediný bod je dělí od postupu do semifinále.

V úvodní dvouhře domácí jednička Petra Kvitová udolala v pražské O2 areně dvojku Viktoriji Golubicovou po boji 6:2, 1:6, 6:3 a prožila vítězný návrat do týmové soutěže po více než roční odmlce. V druhém singlu porazila Barbora Strýcová švýcarskou jedničku Belindu Bencicovou 6:2 a 6:4.

Český celek tak může přidat rozhodující třetí bod už v nedělním úvodním duelu jedniček, jimiž momentálně jsou Kvitová s Bencicovou.

Vyloučen není start Karolíny Plíškové, která dnes nehrála kvůli střevní viróze. Ve čtvrté dvouhře se utkají dvojky obou týmů a do závěrečné čtyřhry kapitán Petr Pála zatím nahlásil Plíškovou s Lucií Šafářovou.
 


Vítěz utkání v O2 areně, kde se hraje 1. kolo Fed Cupu poprvé, změří v dubnovém semifinále síly s lepším z dvojice Bělorusko - Německo. V Minsku je po dnešku stav 1:1.

Češky proti Švýcarsku usilují o jubilejní desátý postup do semifinále za sebou. Pálovy svěřenkyně vyhrály pět z předchozích sedmi ročníků Fed Cupu, vloni při absenci opor vypadly v semifinále na půdě USA.

 

ČTK