Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 25.11. 2016 08:57
evropská liga velký úspěch

Fantazie, chválil trenér gól. Kolik už Sparta i díky němu vydělala?

Sparta slaví gól proti Southamptonu
Zdroj: Nova Sport
Sparta slaví gól proti Southamptonu

Fotbalisté Sparty po výhře nad Southamptonem postoupili do jarní části Evropské ligy. O vítěznou trefu se postaral obránce Costa Nhamoinesu. A trenér David Holoubek se nad rozhodující akcí jen rozplýval. Aby také ne, kromě postupu vynesla Spartě další prémie. Pražané si tak v EL už přišli na docela slušný balík peněz.

Sparta stejně jako v posledních týdnech řešila potíže s rozsáhlou marodkou, na které jsou mimo jiné Rosický, Vácha, Frýdek nebo Václav Kadlec. Domácím navíc hrozilo, že kvůli nemoci nebudou moci nastoupit ani kapitán Lafata s Holkem, oba se ale nakonec objevili v základní sestavě. "Holek s námi ani původně nejel na hotel, byl v péči lékařů. Rozhodl se navzdory zdravotnímu stavu, ale zvládl to s bravurou a jsem za to rád," řekl Holoubek.
 

Southampton měl od začátku navrch, ale Rodriguez v úvodní šanci zápasu neuspěl. Sparta naopak svou první možnost využila. Dočkal našel dlouhým pasem ze standardní situace sprintujícího Costu, který zblízka prostřelil gólmana Forstera. "Byla to ta akce, o které jsme mluvili na včerejší tiskové konferenci. Vyšlo to fantasticky," řekl o vítězné trefě kouč letenského celku.

Sparta díky čtvrtému vítězství v řadě prošla do vyřazovací části Evropské ligy podruhé za sebou a po čtvrté z osmi účastí v soutěži. Díky postupu si letenský celek dosavadním vystoupením v této pohárové sezoně vydělal na prémiích 5,5 milionu eur (asi 150 milionů korun).

msl, ČTK TN.cz