Publikováno 29. 5. 2018
nhl česká stopa

Fantastický Nosek rozhodl úvodní duel finále NHL dvěma góly!

Tomáš Nosek

Hokejisté Las Vegas porazili v úvodním utkání finále play off zámořské NHL Washington 6:4 a dvěma góly o tom rozhodl český útočník Tomáš Nosek. Po zásluze byl vyhlšášen první hvězdou utkání.

Vegas tlačilo už od začátku utkání a také bylo aktivnější a už v osmé minutě šlo do vedení. V 15. minutě Capitals srovnali a za dalších pár sekund dokonce vedli.

Knights ale ještě v první třetině smazali ztrátu a stav byl nerozhodný 2:2. Ve druhé třetině se opět měnilo skóre a prosadili se hráči Vegas. Drama ale nebralo konce a Washington opět srovnal, tentokrát už na 3:3.

Start do třetí třetiny vyšel naopak Capitals. Po 70 vteřinách šli do vedení, kdy střelu Alexandra Ovečkina tečoval Tom Wilson a Fleury si levou bruslí srazil puk do branky. Z vedení se ale radovali hosté jen 91 sekund. Kempný v souboji s Noskem nešťastně odvrátil puk přímo na volného Ryana Reavese a Holtby neměl šanci reagovat.

Vegas vzápětí pomohla opět tyč po ráně Johna Carlsona a na druhé straně zastavilo břevno puk, který nejdříve vyrazil Holtby a ten se pak odrazil od Smithe. Po Noskově přihrávce pak nepřekonal gólmana Washingtonu Pierre-Edouard Bellemare.

V 50. minutě ale našel křížnou přihrávkou z levé strany Shea Theodore Noska, který trefil volnou část branky a připsal si svou premiérovou vítěznou branku v kariéře v NHL.

První gól Tomáše Noska v utkání proti Washingtonu VIDEO:

Pojistit náskok mohl Perron, domácí se ubránili při náporu Capitals při power play a Nosek ještě v závěru dovezl po skvělé obranné práci puk do prázdné branky.

Druhý gól Tomáše Noska proti Washingtonu VIDEO:

Pro pětadvacetiletého odchovance Pardubic to byl v 97. zápase v součtu základní části i play off NHL první dvougólový zápas.

Vegas Golden Knights - Washington Capitals 6:4 (2:2, 1:1, 3:1)