Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.1. 2017 10:48
ocenění stále ho milují

Schumiho si stále váží. Legendě se od fanoušků dostalo velké pocty!

Michael Schumacher a Luca Di Montezemolo
Zdroj: Profimedia
Michael Schumacher a Luca Di Montezemolo

Michael Schumacher má i více než tři roky po vážné nehodě své místo v srdcích fanoušků. I s odstupem času totiž na legendu motoristického sportu nezapomněli a zařadili jej na vrchol dokonce i mezi všemi německými sportovci.

Koncem prosince to byly tři roky, kdy Michael Schumacher vážně havaroval na lyžích. Následky byly bohužel fatální, jak na tom ale ve skutečnosti sedminásobný světový šampión je, zůstává tajemstvím. Rodina totiž Schumacherovo soukromí střeží jako oko v hlavě a ven nevypouští vůbec žádné informace.
 

U sportovních fanoušků má ale pořád výsadní postavení. Jednoznačně to dali najevo v anketě německého Bildu. S přehledem jej zvolili do Síně slávy německého sportu.
 

Pětidenní hlasování, kdy mohli fanoušci volit jak on-line, tak korespondenčně, v mužské kategorii vyhrál se ziskem 67 procent z celkových více než 177 tisíc hlasů. Daleko za ním, se třinácti procenty, skončil slavný německý fotbalista Lothar Matthäus. Až pak se umístily úspěšné postavy německého zimního sportu sáňkař Hackl, skokan Hannawald a alpský lyžař Wasmeier.

Ženská kategorie měla také suverénní vítězku. Oproti Schumacherovi nasbírala biatlonistka Neunerová ale "jen" osmačtyřicet procent hlasů. Na druhém místě skončila plavkyně van Almsicková, třetí atletka Drechslerová.
 

Neunerová a Schumacher se stali v pořadí 103. a 104. členem Síně slávy německého sportu.

msl TN.cz