Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 8.9. 2018 16:27
motosport czech rally 2018

Fanoušci i jezdci si ve Zlíně přišli na své! Nejlepší soutěž šampionátu

Zdroj: TN.cz

Šestou zastávkou Autoklub mistrovství České republiky v rally byla největší soutěž domácího šampionátu - 48. Barum Czech Rally Zlín.

Jezdci i fanoušci označují Barum rally jako nejlepší soutěž nejen českého, ale i Evropského šampionátu. I letos se sešla obrovská konkurence! Kvůli nepříznivé předpovědi počasí všichni očekávali pořádně náročnou soutěž.
 


 

Předpověď počasí se částečně vyplnila a posádky o letošní Barumce hovořili jako o nejtěžší soutěži kariéry. Řada favoritů nedokončila! A souboj o vítězství byl napínavý do úplného konce!
 


 

Na Barum Rally každoročně přijde až 300 000 diváků a patří tak k nejnavštěvovanějším soutěžím Evropě. Neustále zrychlující technika a vysoké množství fanoušků zároveň zvyšují nároky na organizátory českých soutěží. Divácky atraktivní rally ale musí zůstat bezpečná a to jak pro fanoušky, tak pro posádky.
 


 

Po šestitýdenní letní pauze naplno pokračuje i světová rally. Po soutěžích ve Finsku a v Německu se do vedení šampionátu WRC2 znovu dostala česká posádka továrního týmu Škoda Motorsport - Jan Kopecký s Pavlem Dreslerem.

Rally ve Zlíně
Zdroj: skodamotorsport

Tureckou Rally vám přímo z místa zprostředkuje také náš štáb a to už v příštím speciálním dílu Czech Rally 2018!
 

Radek Mazal TN.cz