Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 20.7. 2015 12:39
video parádní návrat

Takhle se vítají legendy! Kuyt přiletěl na stadion vrtulníkem

Dirk Kyut a jeho návrat do Feyenoordu
Zdroj: Twitter
Dirk Kyut a jeho návrat do Feyenoordu

Nizozemský útočník Dirk Kuyt se vrací po devíti letech do Feynoordu. Zde mezi roky 2003 až 2006 odehrál 101 utkání a připsal si úctyhodných 71 branek. Nyní chce napravit to, co se mu s týmem v minulosti nepodařilo – vyhrát ligovou trofej.

Stalo se to, co už v dubnu slíbil. Nizozemský reprezentant Dirk Kuyt (34) se vrací do Feynoordu. V tomto klubu otiskl před devíti lety nesmazatelnou stopu. Nikdy se mu zde však nepodařilo dosáhnout na žádnou trofej a to chce teď změnit! Fanoušci si jeho návrat do klubu chválí a na ostříleného kanonýra se těší.
 

O uplynulém víkendu se vše definitivně utvrdilo. Kuyta přivítali na stadionu De Kuip tisíce fanoušků. "Jednou z věcí, která mne zklamala je, že jsem zde nikdy nevyhrál trofej. Určitě mám ambice k tomu, abych to teď napravil.Finančně těžké období Feynoordu je za námi a v současnosti je velmi talentovaný tým složen dohromady," řekl Kuyt novinářům.

 

 

VIDEO: De Kuip ontploft bij de rentree van Dirk #Kuyt. Wát een ontvangst! #Feyenoord

Video zveřejněné uživatelem Feyenoord (@feyenoord.rotterdam),


V roce 2006 ve Feynoordu skončil a odešel do Liverpoolu, kde hrál šest let. Úspěšnější roky pak prožil v tureckém Fenerbachce Istanbul. Zde vyhrál nejen Turecký fotbalový pohár, ale hlavně ligový titul - vůbec první a zatím poslední v jeho kariéře. Ve Feynoordu však chce na své konto přidat další trofej. Rotterdamský klub se s fotbalovým veteránem dohodl na roční smlouvě.


"Fanoušci byli velmi vděční a přivětiví, když bylo poprvé oznámeno, že se připojím k Feynoordu. Je to má první zkušenost s tím, prožít první den tréninku, jako byl tento, kde o vás projeví zájem tak mnoho lidí,"
doplnil Kuyt. Útočník byl na stadion dopraven helikoptérou a za doprovodu jásajících fanoušků tleskal směrem k tribunám v dresu s číslem sedm.

 

TN.cz