Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.1. 2019 19:01
smutné doma mají smůlu

Neymar jako žoldák? Fandové v Brazílii zápas v Česku nechápou!

Fanynky fotbalové Brazílie
Zdroj: Profimedia
Fanynky fotbalové Brazílie

V úterý 26. března vyzve v Edenu česká reprezentace Brazílii. Zatímco u nás propuklo nadšení a euforie, fanouškům "Kanárků" už pomalu dochází trpělivost. Brazilci totiž od roku 2016 sehráli doma (s výjimkou kvalifikace MS) pouze 3 zápasy!

 Vlna nenávistných komentářů se objevila pod příspěvkem na oficiálním Twitterovém účtu Brazilské fotbalové reprezentace.

Brazílie - Argentina
Zdroj: Profimedia

"Výběr, který nikdy nehraje na domácí půdě se nedá považovat za brazilský."


"Tenhle tým hraje ve všech zemích světa, kromě Brazílie. Česká republika, to je teda výzva."


"Jak se připravím na Copu America? Vyzvu nevýrazný Evropský výběr v Evropě. Geniální."


Přesně takhle komentují brazilští fandové další projekt ze seriálu Brazil Global Tour. Suše a sarkasticky.


Poslední domácí zápas vidělo brazilské publikum 10. října 2017. To byla kvalifikace na mistrovství světa, takže tu hrát prostě museli. Pokud nepočítáme nutnou kvalifikaci, hráli "domácí" na domácí půdě naposledy 25. ledna 2017, tedy téměř před 2 lety. Tehdy porazili Kolumbii 1:0.

Fotbalová Brazílie
Zdroj: Profimedia Fotbalová Brazílie

Zápas byl součástí tzv. Brasil Global Tour, která obsahuje všechny přátelské zápasy Brazílie od roku 2012 do roku 2022 a má za cíl propagovat brazilský fotbal ve světě.


Brazilský fotbalový svaz oznámil, že dohoda s vlastníkem, kterým je Pitch International mu hodně finančně pomohla. Podle slov svazu se jim totiž nedařilo vydělávat dostatečné množství peněz přátelskými zápasy doma.


Součástí dohody jsou například zápasy ve Spojených státech, Anglii, Francii, Austrálii nebo Číně. Fanoušci díky tomu kritizují Brazilce za to, že je zajímají jenom peníze a doma si jich tolik nevydělají. Přeci jenom, vstupenky na zápasy s Brazílií se v evropských a jiných zemích prodávají za velmi vysoké částky a značná část putuje do brazilské kapsy.

Neymar
Zdroj: Profimedia Neymar

Vzhledem k tomu, že dohoda platí až do roku 2022 mají brazilští fanoušci nejspíš smůlu. Pro zbytek světa to znamená další příval zápasů mezi světovými výběry a výběrem brazilským.

TN.cz