Aktualizováno 8.4. 2016 13:00
soud zranění v hledišti

Fanda se soudí: Po ráně pukem do hlavy prý nemá radost ze života

Hokej a fanoušci ve Vancouveru
Zdroj: NHL media
Hokej a fanoušci ve Vancouveru

Už je tomu dva roky, co Wayne Chi na tribuně arény ve Vancouveru při návštěvě utkání Canucks s Chicagem utrpěl nešťastně zranění. Puk, který vyletěl přes plexisko, ho trefil do hlavy. Právě probíhá soud. Fanoušek tvrdí, že po ráně ztratil chuť do života.

Wayne Chi argumentuje tím, že utrpěl vážná zranění na čele, krku a zádech. K tomu se připojily bolesti hlavy, nevolnost a závratě. údajně ještě dva roky od incidentu se necítí dobře. Nejvíce ale zaujala slova, že ztratil radost ze života, jak citoval soudce.


"Wayne by rád obdržel nějakou kompenzaci za to, že utrpěl zranění," říká právník postiženého Kanaďana Manjot Hallen. "Když jdete na hokej, měli byste očekávat, že se vám tam nic nestane," dodává.


Právník tvrdí, že v aréně nikde není uvedené, že by návštěva hokeje mohla být nebezpečná. Canucks odkazují na zadní stranu vstupenky, kde je uvedeno, že diváci nesou veškeré rizika na sebe. Dokonce je tam i citace: "Puky, které vyletí do hlediště, mohou způsobit vážná zranění. Buďte obezřetní."


Wayne Chi ale není prvním fanouškem, který se po zranění na hokeji domáhá náhrady. Během play off 2011 zasáhla do hlavy jednoho z fanoušků konfeta vystřelená z děla, postižený utrpěl poranění mozku. Případ je stále u soudu.

 

ram TN.cz