Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 24.6. 2018 16:10
borec mistrovství česka a slovenska

Famózní Sagan si udělal vlastní závod: Sólo dlouhé 175 kilometrů!

Peter Sagan
Zdroj: Profimedia
Peter Sagan

Fenomenální cyklista Peter Sagan přijel na společný česko-slovenský šampionát do Plzně s úžasným plánem, který mu vyšel na 100 procent. Po 175 kilometrů dlouhé sólové jízdě zvítězil s obrovským náskokem. Nejlepším českým cyklistou se stal Josef Černý.

Mistrem republiky v silničním závodě cyklistů v Plzni se stal poprvé v kariéře Josef Černý. Pětadvacetiletý jezdec stáje Elkov Author navázal na vítězství ve čtvrteční časovce v Karlových Varech a získal double. Úspěch nejlepší domácí stáje podtrhli druhý Jan Bárta a třetí v cíli Jakub Otruba, který vybojoval titul v kategorii do 23 let.

Závod na 192 kilometrů na společném mistrovství Česka a Slovenska suverénně ovládl Peter Sagan. Trojnásobný světový šampion záhy soupeřům ujel a po dlouhé sólové jízdě si připsal šestý slovenský titul.

Černý využil převahy svého týmu, který kontroloval český mistrovský závod. Když se po čtyřech hodinách odhodlal k úniku obhájce titulu Zdeněk Štybar, jezdci Elkov Author jeho náskok s přehledem zlikvidovali a vzápětí zaútočil Černý.

Štybar obsadil v českém šampionátu páté místo. Další z hvězd v pelotonu Roman Kreuziger závod nedokončil.

ram TN.cz