nova sport noc v nhl

Famózní Palát s Nestrašilem! Každý dvěma góly zařídil výhru

Ondřej Palát a Andrej Nestrašil
Zdroj: NHL media

Skvělý večer prožili v NHL Andrej Nestrašil a Ondřej Palát. Oba dva vstřelili dvě branky a postarali se o vítězství Caroliny a Tampy Bay.

Nestrašil se na ledě Winnipegu prosadil už ve čtvrté minutě, když pohotovou střelou z levé strany zvyšoval už na 2:0 pro Carolinu.

Winnipeg pak inkasoval ještě dvakrát, ani za stavu 0:4 ve svůj neprospěch však nerezignoval. Mezi 39. a 54. minutou nastříleli Jets tři branky a postarali se o dramatický závěr zápasu. Ze snahy o vyrovnání se však minutu před koncem vyklubal protiútok Hurikánů, jenž Nestrašil proměnil v rozhodující gól.

Tampa Bay nevstoupila do zápasu proti Pittsburghu nejlépe. Domácí už v páté minutě ztráceli po brance Hornqvista. Ještě do první přestávky však dokázali otočit a v sedmadvacáté minutě vedli už 3:1. Ve vlastním oslabení totiž přihrál Stamkos Palátovi, ten všem ujel a šikovně zavěsil.

Tučňáci se ale ještě nějakou dobu dokázali držet na dostřel. Dvě minuty po Palátově brance nedal gólmanovi Tampy šanci střelou z mezikruží Crosby. Za dalších sedmdesát vteřin už ale domácí opět odskočili, když les hokejistů před sebou propálil Johnson.

Začátek poslední třetiny přinesl snížení na 4:3 z hole Cullena, odpor Pittsburghu ale možná definitivně zlomil Palát. Ten čtyři minuty před koncem třetí třetiny prokázal přehled před brankovištěm a zvýšil na 5:3. Tučňáky pak dorazil střelou do prázdné brány Stralman.

Směrem k bodům mohl nasměrovat Calgary Flames Jiří Hudler. Český útočník střelou z pravé strany otevřel v osmé minutě skóre zápasu proti Columbusu. Modrokabátníci ale dvěma brankami vývoj zápasu otočili a z Calgary vezou plný počet bodů.

Tampa Bay Lightning - Pittsburgh Penguins - 6:3

Branky a nahrávky: 12. Stralman (Johnson, Killorn), 19. Johnson (Kučerov, Garrison), 27. Palát (Stamkos), 30. Johnson (Kučerov, Hedman), 56. Palát (Stamkos, Naměstnikov), 58. Stralman (Callahan) – 5. Hornqvist (Kunitz, Pouliot), 29. Crosby (Kunitz, Hornqvist), 41. Cullen (Kessel)

Winnipeg Jets - Carolina Hurricanes - 3:5

Branky a nahrávky: 39. Burmistrov (Thorburn, Copp), 50. Ladd (Byfuglien, Scheifele), 54. Wheeler (Byfuglien, Ehlers) – 2. Giuseppe (Rask), 4. Nestrašil (Staal, Nordström), 5. Staal (Skinner), 11. Faulk (Nordström, Nash), 59. Nestrašil (Staal, Slavin)

Calgary Flames - Columbus Blue Jackets - 1:2

Branky a nahrávky: 8. Hudler (Monahan, Brodie) – 30. Karlsson (S. Jones, Calvert), 42. Karlsson (Calvert)

Anaheim Ducks - Arizona Coyotes - 5:2

Branky a nahrávky: 24. Lindholm (Rakell, Maroon), 26. Santorelli, 43. Perry (Rakell, Maroon), 44. Cogliano (Bieksa, Kesler), 57. Maroon (Kesler, Vatanen) – 2. Rieder (Doan), 35. Doan (Vermette, Okman-Larsson)