Aktualizováno 23.4. 2017 18:50
Fotbal Boj o pohár

FA Cup: Do finále postoupil Arsenal s Čechem, vyzve Chelsea!

Petr Čech

Fotbalisté Arsenalu šli do semifinále proti Manchesteru City jako papírově horší tým. Jenže se rozhodovalo na hřišti, kde dospěl zápas až do prodloužení. V něm vystřelil postup do finále londýnskému celku s brankářem Petrem Čechem útočník Alexis Sanchez.

Předzápasové prognózy našeho komentátora Michala Jinocha se naplnily. "V této sezoně Manchester získal v ligových zápasech s Arsenalem čtyři body. FA Cup je ale úplně jiná soutěž. Arsenal bude chtít potřetí za poslední čtyři roky projít do finále a Citizens nedá nic zadarmo," říkal Jinoch před tím, než odešel utkání komentovat. A měl pravdu...

Brankář Petr Čech si zahraje finále anglického FA Cupu. Jeho Arsenal dokázal porazit favorizovaný Manchester City 2:1 po prodloužení a zároveň vytvořil rekord. O slavnou trofej si londýnský klub zahraje už podvacáté.

Na začátku to ovšem tak růžově s Arsenalem nevypadalo. Jako první lovil míč ze sítě český brankář, když se trefil Agüero. Arsenal dokázal srovnat díky gólu Monreala a v prodloužení pak rozhodl o výhře 2:1 Sanchez. Tým Petra Čecha tak čeká na konci května finále ve Wembley proti londýnské Chelsea.

Chelsea už včera postoupila přes Tottenham do finále. Diváci na stadionu Wembley sledovali pořádně dramatické semifinálové utkání. Chelsea nad Tottenhamem dvakrát vedla, ale Kohouti dokázali dvakrát vyrovnat. Když to mohlo vypadat na prodloužení, kormidla se znovu chopila Chelsea, kterou poslal do finále Hazard. Ten rozhodl o výhře (4:2) pro "blues".