Publikováno 15. 8. 2017
NHL Demonstrace v USA

Extremisté zneužili logo Detroitu, udělali z něj fašistickou verzi!

Niklas Kronwal
Zdroj: Profimedia

Rasové nepokoje ve virginském Charlottesville, se dotknuly i sportu. Přesněji řečeno hokejového týmu Detroit Red Wings, který hraje zámořskou NHL. Bělošští extremisté totiž při potyčkách a všech dalších incidentech nesli různá loga a symboly, včetně upraveného loga právě Detroitu. Vedení Red Wings pak vydalo oficiální prohlášení a momentálně zvažuje právní kroky.

Za používám loga Red Wings v Charlottesville byl rasismus a to pochopitelně vrhá špatný stín na tradiční hokejový klub. "Detroit Red Wings vehementně nesouhlasí s tím, že naše logo je spojováno s událostí, která se koná v Charlottesville," napsalo ve svém prohlášení vedení klubu.

 

 


Tým, se kterým mimo jiné v minulosti oslavoval zisk Stanley Cupu třeba i Dominik Hašek, hledá pachatele, lépe řečeno ty, kteří s logem páchali nepokoje. "Prozkoumáváme veškeré možné právní kroky, jelikož se situace týká zneužití našeho loga během demonstrace," stojí také v prohlášení.

 


Ale co se Detroitu nejvíce dotknulo? Především úprava loga z originální verze Red Wings na extremistickou verzi Right Wings. Střed loga je totiž pozměněn (jak můžete vidět na obrázku níže). Namísto pneumatiky jsou na logu šipky, připomínající fašistické symboly SS, tedy organizace Schutzstaffel Adolfa Hiltera.

 

Originální verze loga a upravená verze loga
Originální verze loga a upravená verze loga

 

Detroit se o zneužití svého symbolu dozvěděl poté, co obdržel video, na kterém jsou demonstrující extremisté, nesoucí logo s upravenou fašistickou verzí.

lju TN.cz