Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 4. 2018
Hokej Česká extraliga

Extraligový titul zůstává v Brně: Kometa je podruhé v řadě mistrem

HC Kometa Brno obhájila titul. Mistrem je i v roce 2018.
Zdroj: ČTK
HC Kometa Brno obhájila titul. Mistrem je i v roce 2018.

Hokejisté Brna vyhráli v Třinci pátý zápas finálové série a obhájili extraligový titul. To se naposledy podařilo pražské Spartě, která byla dvakrát v řadě mistrem české nejvyšší soutěže v letech 2006 a 2007. Pro Kometu je to třináctý český, respektive československý titul v historii, což je rekordní počet v tomto ohledu. Druhá Jihlava byla mistrem dvanáctkrát.

Do roka do dne. Skoro. Vloni ovládlo Brno extraligový titul 19. dubna, když porazilo Liberec 5:2 (4:0 na zápasy). Předchozí triumfy Brna se datují do let 1955 až 1966, kdy vyhráli jedenáctkrát během 12 sezon. 

 

Kometa Brno slaví extraligový titul v roce 2017.
Zdroj: Profimedia Kometa Brno slaví extraligový titul v roce 2017.

 

Třinec skončil v základní části třetí a Brno páté, ale play off je jiná soutěž a těžko se odhaduje favorit. Rozhodují maličkost a trpělivost. Kometa byla ale po celou finálovou sérii lepší a pouze jednou zaváhala, když podlehla hned v úvodním klání Ocelářům 1:5.

 

19

GALERIE: Kometa Brno obhájila extraligový titul

Zdroj: ČTK

Dojatý brankář Marek Čiliak objímá trenéra a šéfa Libora Zábranského.

Hodnocení:

 

V pátém zápase otevřel skóre už ve 25. vteřině Radim Zohorna. Po něm se trefil ještě talentovaný Martin Nečas a Kanaďan Mallet. Třinec dokázal v polovině třetí části ještě snížit zásluhou Bohumila Janka, ale při hře bez brankáře inkasoval – branku dal Hynek Zohorna. Brno tak vyhrálo poslední zápas série 4:1.

lju TN.cz