Publikováno 3. 1. 2018
hokej 36. kolo extraligy

Extraliga: Vítkovice zdolaly Plzeň, Sparta klopýtla s Třincem

Marek Hrbas

Ve středu bylo na programu kompletní 36. kolo hokejové extraligy. Kdo se radoval z vítězství a kdo skončil v poli poražených?

Hokejisté Vítkovic přehráli ve šlágru kola Plzeň 3:0 a snížili ztrátu na vedoucí Západočechy na osm bodů. Souboj druhého s prvním týmem tabulky rozhodli Ostravané v prostřední části během čtyř minut trefami Rostislava Olesze a Lukáše Kucsery, v závěru při power play výhru zpečetil Radoslav Tybor. Brankář Patrik Bartošák si připsal čtvrtou nulu v sezoně, Vítkovičtí vyhráli podesáté z uplynulých jedenácti zápasů.

To hráči Chomutova porazili Hradec Králové v prodloužení 3:2. Mountfield na ledě Pirátů prohospodařil dvougólové manko a přišlo ho to draho. V čase 64:57 rozhodl Michal Vondrka. Piráti vyhráli už šesté utkání z posledních sedmi a vybojovali počtvrté za sebou dva body. Mountfield nastoupil bez brankářské jedničky Patrika Rybára a po dvou domácích porážkách přidal třetí.

Hokejisté Třince naopak vyhráli na ledě Sparty 5:3 a ukončili tím sérii tří výher Pražanů. Domácí vedli 2:0, ale Oceláři dokázali vývoj utkání otočit. Sparta tak klesla na osmé místo tabulky, Třinec je čtvrtý.