hokej 3. kolo

Extraliga viděla první "desítku": Plzeň deklasovala Olomouc!

Plzeň - Olomouc
Zdroj: ČTK

Hokejisté Plzně uštědřili ve 3. kole extraligy Olomouci debakl 10:0 a i podruhé v novém ročníku doma naplno bodovali. O své výhře rozhodli již dvěma góly v první třetině a poté stav osmi góly navýšili. Hattrickem k drtivému vítězství pomohli útočníci Tomáš Mertl s Dominikem Kubalíkem. Hanáci naopak stále čekají na první bodový zisk v nové sezoně.

Domácí se dostali rychle do tempa díky vyloučení Houdka, Olomoučtí ale oslabení obětavě ubránili. V páté minutě však u zadního mantinelu Konrád zaváhal při rozehrávce a po neúspěšné střele Petra Straky pohodlně otevřel skóre do odkryté branky Mertl. Vzápětí po dlouhém pasu Kadlece Kubalík po samostatném úniku pálil vedle.

Z náporu Indiánů se hosté vymanili až při přesilovce a po jejím skončení pořádně prověřil gólmana Svobodu na brankovišti dorážející Buc. Poté opět převzali iniciativu domácí a po Gulašově akci trefil nekrytý Mertl levou tyč olomoucké branky. Ve 12. minutě se protáhl až před Konráda rozjetý Kindl a povedeným bekhendovým blafákem zvýšil na 2:0.

Na začátku prostřední části sice hosté zahrozili přečíslením dvou na jednoho, které pokazil nepřesnou přihrávkou Holec. Již z protiútoku ovšem po rychlé kombinaci zblízka nepřekonal Konráda Stach. Vzápětí si domácí centr spravil chuť přesnou asistencí na Kubalíkovu gólovou střelu bez přípravy.

Olomoučtí nestíhali bruslařsky a dostali se pod tlak. Přečkali však další šanci Kubalíka a proti voleji Kodýtka se skvěle přesunul Konrád. V polovině utkání dokonce ve vlastním oslabení zahrozil slabě zakončující Skladaný.

Během pokračující plzeňské početní výhody Mertl dvakrát v dobré pozici ztroskotal na Konrádovi. Až ve 36. minutě potrestal zaváhání hostů při rozehrávce po vysunutí od Kubalíka přesně pod břevno mířící Stach. O 40 vteřin později navíc po opakované střele z pravého kruhu upravil na 5:0 Kratěna.

V závěrečné dvacetiminutovce se hra hostů úplně rozpadla a ve 44. minutě se po šikovné přihrávce Pulpána trefil Indrák. Čtyři minuty na to skóroval podruhé v utkání po samostatném úniku Kubalík a za 56 vteřin prostupnou olomouckou obranu překonal po spolupráci s Gulašem Mertl.

Centr prvního útoku navíc v 53. minutě po rychlé akci dokončil hattrick. Rozložení hosté ještě o necelou minutu později umožnili potřetí v zápase skórovat i Kubalíkovi, který nikým neatakován ranou švihem z mezikruží uzavřel na potupných 10:0.