Publikováno 23. 1. 2018
Hokejová extraliga

Extraliga: Sparta padla v Třinci, Litvínov prohrál i s Jihlavou

Jiří Šlégr

Šesti zápasy pokračovala v úterý hokejová Tipsport extraliga. Další zklamání zaznamenala Sparta, která padla v Třinci a v tabulce je až devátá. Elitní desítku opustil po prohře v Hradci Králové Chomutov.

Hokejistům Třince stačil v předehrávce 49. kola extraligy k vítězství nad Spartou jediný gól. Výhru 1:0 trefil ve 41. minutě v přesilovce svou pátou brankou v sezoně obránce Lukáš Krajíček. Gólman Šimon Hrubec pomohl Ocelářům k triumfu třetí nulou v sezoně. Sparťané přidali do série svých nezdarů ve Slezsku další díl a v Třinci prohráli z posledních deseti zápasů podeváté.

V úterý neuspěl ani Litvínov, který prohrál s Jihlavou 1:3 a po deváté porážce za sebou vystřídal právě Duklu na dně tabulky vinou horšího skóre. Jihlava naopak zabrala po třech porážkách v řadě. Díky brankám Tomáše Čachotského, Lukáše Anděla a Adama Zemana vedla v 36. minutě už 3:0 a za domácí jen zkorigoval výsledek František Lukeš.

To hráči Pardubic vyhráli doma  nad Vítkovicemi 5:3 a v tuhém boji o místa zajišťující alespoň předkolo play off se posunuli na sedmé místo. Dynamo navíc porazilo Ostravany po pěti porážkách ve vzájemných zápasech v řadě. Rozhodující náskok získaly Pardubice ve druhé třetině, kdy nasázely tři branky.