Publikováno 6. 2. 2018
hokej 48. KOLO

Extraliga: Piráti ztratili derby s Litvínovem, Plzeň nadělovala

Vladimír Růžička

V posledním kole hokejové extraligy před olympiádou nezvládli hráči Chomutova extrémně důležité derby s Litvínovem, kterému podlehli To lídr extraligy z Plzně uštědřil na Vysočině příděl Jihlavě.

Hokejisté Chomutova podlehli ve 48. kole extraligy v severočeském derby doma poslednímu Litvínovu 3:4 po samostatných nájezdech a promarnili šanci dostat se na pozice pro play off. Piráti se ale i přes prohru posunuli na jedenácté místo před Mladou Boleslav a na desátou Spartu ztrácejí bod.

To jihlavská Dukla utrpěla nejvyšší porážku v sezoně, když podlehla Plzni 1:6. Lídr porazil nováčka i počtvrté v sezoně a vede stále o šest bodů před Hradcem Králové. Útočník Jaroslav Kracík dal gól a na dva další nahrál.

Hráči Zlína zvítězili na ledě Třince 4:2 a udrželi šesté místo v průběžné tabulce. Oceláři, kteří přišli o sérii sedmi výher, otočili v rozmezí 20. až 25. minuty skóre z 0:1 na 2:1, ale hosté rozhodli třemi góly ve třetí třetině. Dvě branky vítězů dal Jakub Šlahař, který v čase 55:44 zlomil nerozhodný stav 2:2.