Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.4. 2017 21:55
Fotbal Šokující moment

Exploze u autobusu Borussia Dortmund: Jeden hráč je zraněný!

Ilustrační fotografie - Borussia Dortmund
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie

Šokující zpráva přišla z Německa. U autobusu fotbalistů Borussia Dortmund došlo k explozi. Zraněn byl podle nejaktuálnějších zpráv španělský reprezentant Marc Bartra. Tým směřoval na utkání Ligy mistrů, měl hostit Monako. Krizový štáb v Dortmundu rozhodl, že se utkání odloží na zítra s výkopem na 18:45. Policie už vyšetřuje, jestli byla výbušnina do autobusu umístěna cíleně.

Autobus fotbalistů Dortmundu cestou na dnešní večerní zápas čtvrtfinále Ligy mistrů s Monakem poškodily tři exploze. Jeden člověk byl zraněn. Podle německého listu Bild jde o španělského obránce Marca Bartru, který byl převezen do nemocnice. 

 

 

Výbuch poničil týmový autobus na dvou místech krátce po odjezdu z hotelu, zhruba deset kilometrů od stadionu vestfálského klubu na ulici Wittbräucker. Při explozi se vysypalo několik oken.

 

Krizový štáb na stadionu následně rozhodl, že zápas se uskuteční ve středu od 18:45.

 

Podle policie byly výbušniny ukryté v křoví u silnice. "Celý tým je v šoku. Takovéhle obrázky z hlavy nedostanete. Doufám, že se mužstvo sebere natolik, aby mohlo zítra hrát," uvedl ředitel Borussie Hans-Joachim Watzke v rozhovoru pro televizní stanici Sky.
 

Informaci potvrdil i klub:

Tweet
Zdroj: Twitter

 

"Tady na stadionu není žádný důvod k panice," řekl fanouškům hlasatel. Po odložení zápasu vyzval diváky, aby vyčkali s odchodem. Příznivci Monaka v ochozech skandovali "Dortmund" na podporu domácího klubu.

 

Nejdůležitější informace o útoku v souhrnu:

• K útoku došlo krátce po 19 hodině v úterý.
• Výbušnina měla být nastražena u silnice v křoví.
• Zranění utrpěl šestadvacetiletý obránce Marc Bartra. Byl odvezen do nemocnice a má mít zraněné stehno a ruku.
• Zápas byl odložen na středu. Plánovaný výkop by měl být v 18:45 hodin. Vedení ještě bude jednat s týmem, jestli je po hrůzných údálostech schopný hrát.
• Dortmund už uvedl, že všichni diváci, kteří si zakoupili lístek na úterní utkání, mají nárok na vrácení peněz.
 

lju, ČTK TN.cz