Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 10. 2017
motosport freestyle motokros

EXKLUZIVNĚ: Trénink FMX, Podmol zkouší nový trik! VIDEO

Zdroj: TN.cz

V Pražské O2 areně se za pár týdnů uskuteční jedna z největších Freestyle motokrosových akcí na světě. Na populární Gladiator Games se pilně připravuje i nejlepší český jezdec Libor Podmol. Na pozemku u svého domu kousek od Vlašimi piluje mimo jiné trik, který čeští diváci ještě neviděli!

Tím exkluzivním trikem je salto dopředu, neboli frontflip: "To je novinka, na kterou jsme vyrobili speciální rampu a je to vlastně trik, který jsem ještě neskočil natvrdo," říká Podmol mezi skoky. Ty zatím trénuje do doskočiště plného molitanu. Poprvé trik skočí na pevnou zem právě 4. listopadu během zmiňovaných Gladiator Games.

 

I pro tak zkušeného jezdce jako je Libor Podmol, je frontflip tak trošku oříškem: "Učím se točit dopředu, což je úplně něco jiného, protože na motorce sice jezdím 20 let, ale vždycky to bylo točení salta vzad a teď se točím dopředu, tak je to pro mozek něco nového," vysvětluje nejlepší český jezdec, který obtížný trik trénuje na zahradě svého domu již dva měsíce.

 

17

GALERIE: Trénink Libora Podmola

Zdroj: TN.cz/Jakub Deml

Trénink Libora Podmola - 3

Hodnocení:

 

Libor během povídání zmiňuje i to, že v případě frontflipu se bude jednat o českou premiéru. Nejen že ho ještě žádný Čech na motorce neskočil, ale také ho ani žádný zahraniční jezdec v Česku ještě nepředvedl.

 

 

Příprava na důležitý podnik sezóny zabírá Liborovi spoustu času, přesto ve volném čase stíhá ještě další aktivity. Píše již svou druhou knihu a do toho se věnuje i své nové mobilní aplikaci "Podmol". Pro dvojnásobného otce činností až až. "A víkend po gladiátorech odlétám do Číny na další závod mistrovství světa, kde se letos celkem daří, protože jsem v celkovém pořadí na druhém místě a ještě tam je teoretická šance na titul," popisuje svůj podzimní program Podmol. Takže Libore, držíme palce!

TN.cz/Jakub Deml