nova sport druhé kolo

Evropská liga: Sparta a Liberec mají tři body, Plzeň těsně prohrála

Sparta porazila APOEL 2:0
Zdroj: ČTK

Fotbalisté Sparty zvítězili ve druhém utkání základní skupiny Evropské ligy nad APOELem Nikósie 2:0. O vítězství se zasloužili svými brankami Kehinde Fatai a Jakub Brabec. Senzačního výsledku dosáhli fotbalisté Liberce, kteří díky gólu Coufala vyhráli v Marseille 1:0

Sparťané zvládli reparát po nepodařeném derby na výbornou. Kyperského soupeře od počátku utkání přehrávali a ve 24. minutě se zaslouženě ujali vedení, když se po přihrávce Davida Lafaty prosadil Kehinde Fatai.

Razítko na vítězství dali sparťané v 60. minutě, kdy rozehráli rohový kop nakrátko a po centru Bořka Dočkala se na zadní tyči prosadil obránce Jakub Brabec. Letenští si tak po remíze v Tripolisu připsali první tříbodový zisk v základní skupině Evropské ligy.

On-line reportáž

Evropská liga ŽIVĚ

23:02
start/cíl start/cíl

V Marseille je konec! Liberec vítězí 1:0!

22:59
ž. karta ž. karta

Žlutou kartu si připisuje za zdržování i Tomáš Koubek.

22:57

Bartošák dostává žlutou kartu.

Nečekaný úspěch vezou z Marseille Liberečtí. Domácí byli po většinu zápasu lepším týmem, Severočechy ale několikrát podržel výbornými zákroky gólman Tomáš Koubek.

O tom, že si z Francie Liberec neodveze bod za remízu, ale rovnou tři, pak rozhodl v 84. minutě Coufal.

Nedařilo se fotbalistům Plzně. Viktoria prohrála na hřišti Villarrealu 1:0. Navíc přišla o Václava Procházku, který deset minut před koncem inkasoval po druhé žluté červenou kartu.