Aktualizováno 16.2. 2018 00:23
fotbal Cenná plichta

Evropská liga: Plzeň si veze z Bělehradu slibnou remízu 1:1

Zdroj: Nova Sport

Fotbalisté FC Viktorie Plzeň uhráli v úvodním utkání prvního jarního kola na hřišti bělehradského Partizanu cennou remízu 1:1. Remízu trefil devět minut před koncem krajní zadák Radim Řezník.

První poločas utkání byl fotbalově opravdu dietní. Plzeň se zaměřila hlavně na neprostupnou defenzivu, kterou až ve 36. minutě probořil Soumah, pohlednou akci ale zakončil jen do nohou pozorného gólmana Hrušky. A když z následného rohu zamířil těsně nad bránu Tawamba, do kabin se šlo za stavu 0:0.

Také ve druhé půli ale byli mírně lepší Srbové, kteří svou převahu dokázali vyjádřit i gólově. Právě Tawamba zůstal po hodině hry nepokrytý před Hruškou a z bezprostřední blízkosti poslal hlavou svůj tým do vedení.

Inkasovaná branka hosty probrala a najednou se už bylo na co dívat. Velkou šanci na vyrovnání měl patnáct minut před koncem agilní Limberský, jeho rána ale skončila metr vedle tyče. Následně tak mohl rozhodnout Pantič, ovšem Hruška byl na místě a pak přišla velká chvíle Viktorie.

Z prvního pokusu na bránu totiž hosté skórovali, když prudkou hlavičkou uklidil míč do sítě Řezník. Nervózní domácí pak šli po dvou žlutých Mitroviče do desíti, čímž se de facto připravili o poslední šanci na vítězství.

Po výsledku 1:1 je tedy všechno dále otevřené, odveta se hraje za týden v Plzni.

Partizan Bělehrad - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)