Publikováno 16. 3. 2017
Fotbal Osmifinále

Evropská liga: Besiktas jasně přejel Olympiakos 4:1!

Besiktas vs. Olympiakos

Odvety osmifinále Evropské ligy už znají své vítěze. Turecký Besiktas doslova přejel Olympiakos a to 4:1. Dvěma góly se o to postaral také Ryan Babel. Gent si nakonec z hřiště Genku odvezl remízu, ale po prvním zápase, který skončil výhrou 5:2 pro Genk, postupuje dál právě tento celek. Celta Vigo slaví vítězství 2:0 v Krasnodaru.

Už od začátku měl Besiktas navrch. V sedmé minutě pálil z přímého kopu do tyče Quaresma. O tři minuty později se však už skóre měnilo. Po výborném centru Talisca poslal turecký tým do vedení povedenou hlavičkou Vincent Aboubakar. Na 2:0 zvyšoval Ryan Babel, který z velkého vápna propálil všechno, co mu stálo před sebou.

Zápas však zdramatizoval ve 31. minutě Tarik Elyounoussi, který trefil míč ze vzduchu a snížil na 1:2. O osm minut později navíc viděl červenou kartu střelec úvodní branky Aboubakar. Přesto se Turci ani v deseti nevzdali. Babel zvýšil v 75. minutě svou druhou trefou na 3:1, výhru 4:1 pečetil ještě samostatným únikem Cenk Tosun. Istanbul tak postupuje do další části soutěže.

Belgické derby, respektive jeho odveta, mezi Genkem a Gentem sice skončila remízou 1:1, ale po prvním zápase, které vyhrál Genk 5:2, postupuje do čtvrtfinále právě tento celek. Celta Vigo si zase odvezla z hřiště Krasnodaru výhru 2:0, Španělé tak také postupují dál, ruský klub se s Evropskou ligou pro letošní rok loučí.