Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 30.9. 2018 11:13
Restart kariéry

Erbanová si našla nový sport. Hned v prvním zápase se zranila

Karolína Erbanová
Zdroj: Profimedia

Ani kolo, ani hokej. Karolína Erbanová si po nečekaném konci s rychlobruslením našla nový sport. Po spekulacích o novém sportovním odvětví Erbanová nastoupila do florbalové extraligy v dresu Jičína. Hned první zápas ale nedohrála kvůli zranění.

V létě ukončila ve 25 letech rychlobruslařskou kariéru, ve které získala bronz na olympijských hrách a dvě třetí místa na mistrovství světa. Za koncem s rychlobruslením stojí spory s trenérem Petrem Novákem.


Dlouho to vypadalo, že po vzoru Martiny Sáblíkové usedne na kolo a vydá se po cestě dráhové cyklistiky, nebo znovu obuje brusle a půjde hrát hokej. Mezi mantinely se s hoejkou opravdu postavila, ale v sálovkách a s děravým míčkem.


V pátek překvapil své fanoušky klub FBK Jičín, který Erbanovou angažoval. Diváci si však medailistky z Pchjončchangu moc neužili. Už ve 36. minutě totiž zůstala po souboji ležet v rohu a držela se za koleno.


Zatím není jasné, jak vážné zranění je. Do zápasu však už bývalá rychlobruslařka nezasáhla. Těšit ji může alespoň jedna věc. Jičín získal první bod, když s Panthers prohrál 6:5 až po prodloužení. Další zápas je na plánu už v neděli na palubovce FBŠ Slavie Plzeň.

hp TN.cz