Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 18. 11. 2017
gratulace světový pohár

Erbanová je zase o kousek lepší! Ve Stavangeru byla čtvrtá

Karolína Erbanová
Zdroj: isifa.com

Rychlobruslařka Karolína Erbanová si ve Stavangeru připsala nejlepší výsledek v této sezoně Světového poháru, když obsadila čtvrté místo v závodě na 500 metrů. Z vítězství se radovala Japonka Nao Kodairaová, úřadující mistryně světa vyhrála i čtvrtou pětistovku v sezoně.

Erbanová dnes zajela čas 38,03 sekundy. O setinu zaostala za pátečním výkonem, kterým si vytvořila sezonní maximum. Ve výsledkové listině si však pětadvacetiletá česká reprezentantka oproti předchozímu závodu o jedno místo polepšila. Erbanová se v pohárovém hodnocení posunula na pátou příčku.


Bezprostředně po dojetí byla Erbanová v čele průběžného pořadí, následně ji ale předstihla Ruska Angelina Golikovová a v poslední rozjížďce poté i Kadairaová a Korejka I Sang-hwa. Členku nizozemského týmu Afterpay nakonec od medaile dělilo osm setin sekundy - o dvě setiny více než v pátek.


Ženy dnes mají na programu ještě závod na 1500 metrů, ve kterém čeká premiéra v divizi A Nikolu Zdráhalovou. Česká jednička Martina Sáblíková do závodu nezasáhne. Ve Stavangeru by se trojnásobná olympijská vítězka měla představit jen v nedělním závodě na 5000 metrů.

TN.cz