Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 13. 1. 2018
Konečně promluvila

Emotivní zpráva Koukalové! Tohle vzkázala fanouškům!

Gabriela Koukalová
Zdroj: Profimedia
Gabriela Koukalová

Jedna z nejúspěšnějších českých sportovkyň současnosti Gabriela Koukalová nepojede na olympijské hry v jihokorejském Pchjongčchangu. Po šéfovi svazu Jiřím Hamzovi to potvrdila sama osmadvacetilcetá biatlonistka, která na Facebooku napsala emotivní vzkaz fanouškům.

"Milí fanoušci, rozhodla jsem se Vám touto cestou sdělit to, co už nejspíš všichni tušíte. Na základě mých zdravotních potíží předčasně ukončuji tuto závodní sezonu," potvrdila Koukalová, která přitom měla patřit k našim největším medailovým nadějím.

Už od léta ji ale sužovaly potíže s lýtkovými svaly kvůli přetížení achilovek. Držitelka kompletní sady medailí z loňského mistrovství světa a bývalá vítězka Světového poháru tak v této sezoně ještě vůbec nezávodila.


"Během přípravného období jsem se snažila několikrát vrátit do plného tréninku, bohužel marně. Velmi mě mrzí, že se můj olympijský sen rozplynul a nebudu moct reprezentovat naší zemi.
Do poslední chvíle jsem doufala ve zlepšení a děkuji Vám všem, kteří jste se mi snažili pomoct, nebo mě podporovali na dálku! Velmi si toho vážím!" uvedla v emotivním prohlášení Koukalová.

"Několik sezón po sobě jsem se prostřednictvím svých výkonů snažila rozdávat radost a upřímně doufám, že se mi to dařilo. Letos to bohužel nevyšlo. Jsem ale hrdá, že se za tak krátkou dobu podařilo dostat biatlon, sport, který ještě před pár lety skoro nikdo neznal, na výsluní. Děkuji, za Vaši přízeň a doufám, že zůstanete biatlonu nakloněni i nadále!" dodala rodačka z Jablonce nad Nisou, která jako vůbec první zástupce biatlonu vyhrála loni Sportovce roku.
 

15

GALERIE: Gabriela Koukalová trpí vzácnou nemocí

Zdroj: Profimedia

Gabriela Koukalová

Hodnocení:


Byť se olympiáda v Jižní Koreji bude muset obejít bez ní, Koukalová slibuje, že svým kolegům a kolegyním bude držet palce aspoň na dálku. "Na závěr bych chtěla popřát všem sportovcům hodně štěstí a skvělé výkony na olympiádě! Chtěla jsem být po vašem boku, ale do reprezentace se nechodí za jméno ani minulé úspěchy. V tom je sport krutý, ale i krásný a spravedlivý zároveň," poznamenala manželka známého badmintonisty Petra Koukala.

Status - Koukalová
Zdroj: facebook

"Moje aktuální priorita je dát se dohromady a po Vancouveru a Soči budu v nové roli vašeho věrného fanouška. Vaše Gábi," rozloučila se se svými příznivci.

Anketa

Věřili jste, že Gabriela Koukalová na olympiádu pojede?

Hlasovalo 1848 lidí.

 

 

fre TN.cz