Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 11.12. 2016 19:49
Úmrtí Smutná zpráva

Dvacetiletý cyklista zemřel! Osudná se mu stala pěší turistika

Etienne Fabre
Zdroj: Instagram

Smutná zpráva přišla z Francie. Nedaleko Albertville přišel o život teprve dvacetiletý cyklista Etienne Fabre. Při pěší turistice v horách na východě rodné země spadl a na následky zranění zemřel. Potvrdil to už i klub VC Rodez, kde Fabre s cyklistikou před jedenácti lety začínal.

Etienne Fabre byl členem týmu AG2R, se kterým trénoval na cyklistický seriál WorldTour. Teprve ve dvaceti letech však přišel nešťastně o život. "Když jsme ráno uslyšeli zprávu o Etiennově smrti, zasáhlo nás to," píše se na twitteru AG2R La Mondiale. "Tým sdílí bolest s jeho rodinou i přáteli," dodává se.

 

Měl dobré vyhlídky do budoucna. "Měl jsi budoucnost před sebou. Dnes však musíme zapomenout na tvůj úsměv a uličnický výraz v obličeji," napsal o něm zase Chambéry CF, amatérský tým, ke kterému se Fabre připojil. Chtěl se přes něj dostat mezi ty nejlepší.

 

Aby toho nebylo málo, minulý měsíc po pádu na kole ochrnul jeho otec Yves. Fabre o této nešťastné události informoval na svém facebooku. Musel být v poslední době velmi statečný. "Byl jsi víc než přítel nebo bratr, už z tebe byl opravdový muž," napsal o něm jeho spolubydlící a kamarád Pierre Idjouadiene.

 

lju TN.cz