Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.10. 2016 10:20
krize problémy nekončí

Dva duely juniorů denně? Neetické, tvrdí manažer a ve Slavii končí

Smutek hokejové Slavie
Zdroj: Profimedia
Smutek hokejové Slavie

Krize v hokejové Slavii se prohlubuje. Události, které nabraly na obrátkách během víkendu, zatím vyvrcholily odchodem sportovního manažera "Červeno-bílých".

Luděk Bukač mladší odstoupil z funkce sportovního manažera hokejové Slavie. Jako důvod ve svém prohlášení uvedl, že za současné situace, kdy se naprostá většina hráčů potýká s velkými sociálními problémy a nejistou budoucností, není schopen toto mužstvo řídit a ovlivňovat, tak aby podávalo odpovídající sportovní výkony.

 

Situace v hokejové Slavii houstne od minulého pátku, kdy šéf klubu Vladimír Pitter přišel s prohlášením, že Slavia musí přijmout opatření, která se dotknou výdajů spojených s provozem A-týmů. Jinými slovy nejspíš dojde k odchodu řady klíčových hráčů áčka.
 

To se však samotným hráčům nelíbilo a neodjeli k sobotnímu duelu v Prostějově, prý kvůli viróze. Místo nich na prostějovský led vyjela juniorka, která jen pár hodin předtím absolvovala zápas své soutěže v Jihlavě. Dvě třetiny se kluci bez zkušeností z dospělého hokeje jakžtakž drželi, v posledním dějství ale devětkrát inkasovali a odvezli si porážku 0:13.

To byl další důvod Bukačova rozhodnutí. "Ze sportovního hlediska se mi příčí nechat hrát naše juniory dva zápasy během osmi hodin, z mého pohledu je to i za hranicí sportovní etiky. Nechci nést jakoukoliv zodpovědnost za zranění, k nimž může při takovémto zatížení dojít,“ doplnil.

 

 

TN.cz