Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 7.7. 2018 18:15
ms 2018 albion válí

Dva centry, dvě hlavičky: Anglie je po 28 letech v semifinále MS!

Harry Maguire slaví gól do sítě Švédska
Zdroj: Profimedia
Harry Maguire slaví gól do sítě Švédska

Fotbalisté Anglie postoupili už do semifinále mistrovství světa, když díky dvěma přesným hlavičkám zdolali Švédsko 2:0. Trefy Harryho Maguireho a Delle Alliho znamenají fakt, že Anglie se poprvé od roku 1990 probojovala mezi čtyři nejlepší týmy světového šampionátu.

Opatrná úvodní půlhodina mnoho šancí nenabídla. Seveřané zahrozili pouze dělovkou Claessona ze střední vzdálenosti, která ale skončila metr nad Pickfordovou bránou. Na druhé straně střílel zpoza vápna nejlepší střelec šampionátu Kane, ani on ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
 

Anglie se ujala vedení ve 30. minutě po rohovém kopu. Young zakroutil míč přesně na hlavu osamoceného Maguirea, jenž skóroval poprvé v národním týmu při desátém startu. Z jedenácti gólů na šampionátu jich Angličané dali osm ze standardních situací.


Na konci úvodního dějství mohl zvýšit ze samostatného úniku Sterling, jeho kličku ale Olsen pohotově vystihl.


Po změně stran se hra otevřela a oba týmy začaly být směrem dopředu výrazně aktivnější. Švédové mohli vyrovnat po Bergově hlavičce, Pickford byl ale u své levé tyče včas.


Udeřilo tak znovu na druhé straně. Souvislý anglický tlak z 59. minuty vyústil v Lingardův centr na zadní tyč, kde uklidil míč do sítě znovu ze vzduchu Alli. Dvaadvacetiletý záložník Tottenhamu se stal po Michaelu Owenovi druhým nejmladším střelcem Albionu na mistrovství světa.


Vzápětí vytáhl další fantastický zákrok Pickford, když na konci pohledné kombinace na jeden dotek vyrazil Claessonovu střelu z bezprostřední blízkosti. Švédský trenér Janne Andersson zareagoval na vývoj utkání dvojitým střídáním a právě nový muž na hřišti Guidetti byl u zrodu další šance Seveřanů. Bergovu střelu pod břevno ale opět zlikvidoval skvělý Pickford a poprvé na turnaji udržel čisté konto.

ram TN.cz