Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 10.5. 2017 18:03
Giro d´Italia 5. etapa

Další výhra pro Gaviriu! Kolumbijec si dospurtoval pro druhý vavřín

Fernando Gaviria
Zdroj: Profimedia

Spurterský souboj v závěru páté etapy Gira d'Italia vyhrál Fernando Gaviria. Kolumbijský cyklista stáje Quick-Step vybojoval druhý etapový vavřín na jubilejním 100. ročníku a korunoval další vydařený den svého týmu. Růžový trikot lídra totiž uhájil jeho stájový kolega Bob Jungels z Lucemburska.

Dvojnásobný mistr světa z dráhy Gaviria porazil v cílové rovnice 159 km dlouhé trasy z Pedary do Messiny domácího Jakuba Mareczka z druhodivizní stáje Wilier Triestina. Třetí skončil Ir Sam Bennett, jenž odsunul na čtvrtou příčku elitního německého spurtera a vítěze druhé etapy Andrého Greipela.
 

Z českého tria dojel v hlavním pelotonu ve stejném čase jako vítěz jen Jan Hirt z týmu CCC na 83. místě a v celkovém pořadí dál zaostává na 38. příčce o šest minut za lídrem. Jeho týmový kolega Michal Schlegel dnes ztratil na 122. příčce 20 sekund stejně jako Jan Bárta (141.).
 

Další příležitost vyniknout nabídne spurterům čtvrteční šestá etapa. Rovinatá 217 km dlouhá trasa z Reggio Calabria do termálních lázní Luigiane může rovněž vyvrcholit hromadným sprintem.

ČTK TN.cz