Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 25. 11. 2017
UFC galavečer v šanghaji

Drsný knock-out! Bisping si doletěl do Číny pro největší prohru kariéry

Kelvin Gastelum a Michael Bisping
Zdroj: Profimedia
Kelvin Gastelum a Michael Bisping

Srdce zápasníka mu nikdo neodepře. Michael Bisping již několikrát během své dlouhé kariéry v UFC dokázal, že pro něj není problém, kdokoliv, kdykoliv a kdekoliv. Poté co byla potřeba narychlo náhrada za Andersona Silvu na galavečeru v Šanghaji, se tak rychle přihlásil. Tentokrát však možná bude litovat, jelikož zápas pro něj neskončil vůbec dobře.

UFC galavečer v Šanghaji nabídl čtveřici zápasů, ale většina z nich nedošla ani do třetího kola, což byl i důvod proč celý program skončil během hodiny a půl. V otevíracím duelu nastoupil očekávaný Muslim Salikhov, vyznavač kung-fu, jež si udělal i velké jméno právě v Číně. Jeho soupeř Alex Garcia, podstatně zkušenější v oktagonu, se však skvěle připravil a nebezpečného postojáře kontroloval. Dokonce Salikhova sundal několikrát na zem, kde se Rus tak dobře necítil, což vyústilo v druhém kole v submisi, jež donutila hvězdu kung-fu světa odklepat.


Zápas o čest podstoupili Alex Caceres a domácí Wang Guan. V úvodu měl jasně navrch právě domácí borec, ovšem Alex předvedl nejen skvělou bradu, ale i kuráž. V druhém kole to vypadalo na konec, jenže ringový zvonec se ozval právě včas, aby Alexe vysvobodil. Tím získal Caceres novou vlnu energie a její zbytek nechal v zápase. Nicméně Wang si první dvě kola jednoznačně urval pro sebe a potěšil tak domácí publikum.
Jedna z největších hvězd čínské MMA scény konečně dostala šanci bojovat na domácí půdě. Li Jingliang je opravdovým úkazem a je obdařen ohromnou silou. V UFC rozdává především knokauty a na dnešní zápas tak byl zvláště motivovaný. Zack Ottow byl tím smolařem, kdo se mu musel postavit a bohužel na to i doplatil hned v prvním kole. Li ho poslal jedním úderem k zemi, kde ho další sérií ukončil. Hned poté se domácí borec rozhodl přeskočit klec, aby zaběhl pozdravit svou ženu a malou dcerku. Čína si dnešním dnem tak udělala dobré jméno, jelikož oba její zápasníci na hlavní kartě dominantně vyhráli.


Konec dominance se dozajista přiblížil Michaelu Bispingovi. Ještě měsíc zpátky měl svůj titul a lidé ho oslovovali „šampione“. Jedno z jeho nejúspěšnějších období skončilo poté, co se do klece vrátil GSP a titul mu vzal. Duše bojovníka si však nedala říct a Bisping se nabídl pro dnešní galavečer. Proto se ve velkém spekulovalo, v jaké formě vystoupí a zda na něj nedávný zápas nemohl nechat ještě čerstvé pozůstatky.


Mladý a výbušný Kelvin Gastelum si moc dobře uvědomoval, že ho čeká jeden z největší zápasů v kariéře a získat Bispingovu pozici v žebříčku by znamenalo obří krok blíže k titulu. Kelvin vypadal velmi soustředěně a také rychle. Právě rychlost úderů se od začátku jevila jako hlavní rozdíl i přesto, že Bisping pár úderů netrefoval. Poté přišel ale Kelvin a kombinací pravá - levá a doslova bývalého šampiona vypnul. Bezvládné tělo se sesunulo k zemi a Gastelum hned věděl, že dosáhl na nejcennější vítězství v kariéře.Pro Bispinga však dnešní vystoupení v oktagonu nebylo tím posledním. Již před časem oznámil, že poslední rozlučku hodlá uskutečnit ve své domovině, tedy v Anglii a březnový galavečer se jeví tím ideálním místem. Uvidíme koho si Bisping vybere ke své rozlučce po více než desetileté kariéře v UFC a naopak na koho příště narazí Gastelum při snaze dostat se k šanci boje o titul ve střední váze.

Lukáš Zduba TN.cz