Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.8. 2017 14:48
jako vážně? teorie

Drsné a za hranou! Proč měl Floyd Mayweather kuklu? To už přehnal!

Floyd Mayweather
Zdroj: Profimedia

Boxerský galavečer s Floydem Mayweatherem a Conorem McGregorem je minulostí, ale stále se rozebírají dozvuky zápasu a fanoušci s oblibou komentují různé detaily souboje. Asi nejkontroverznější téma jak se zdá, byla Floydova kukla, se kterou pozdější vítěz nastoupil do ringu.

Zatímco McGregor si přes sebe před nástupem do ringu přehodil irskou vlajku, aby bylo každému jasné, za koho bude bojovat, Mayweather přišel zahalený v divnokostýmu a s kuklou přes hlavu.
 

Floyd Mayweather
Zdroj: Twitter

 

No jo, proč ale ta kukla? Chtěl snad cestou do ringu vykrást banku, nebo nahnat McGregorovi strach? Důvod byl nejspíš daleko důmyslnější. Web craveonline.com přišel s teorií, že Floyd si navlékl přes hlavu kuklu proto, aby Conorovi, coby hrdému Irovi připomněl jednu z nejhorších teoristických organizací. Členové irské republikánské armády (IRA) totiž nosili přes obličej lyžařské kukly, aby zakryli svoji identitu.
 

Conor McGregor
Zdroj: Profimedia McGregor dává rád najevo, odkud pochází.

 

Mayweather tak možná chtěl dát McGregorovi najevo, že se k němu bude v ringu chovat podobně, jako členové odboje v jeho rodné zemi během zuřivých bojů s britskou vládou.

 

 

Ať už to bylo s kuklou jakkoliv, oba borci svedli atraktivní souboj na deset kol a podle toho, jak po zápase slavili, snad ani nikdo nepřišel k vážnější újmě.

mm TN.cz