Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.6. 2017 12:29
těžké rozhodnutí cena za úspěch

Zpověď: Před olympiádou jsem radši potratila, přiznala atletka

Sanya Richardsová-Rossová
Zdroj: Profimedia

Vrcholoví sportovci musí kvůli úspěchu často obětovat nejen veškerý svůj čas, ale i rodinu a své blízké. Své o tom ví americká olympionička Sanya Richardsová-Rossová. Ve své autobiografické knize totiž přiznala, že před olympiádou v Pekingu podstoupila potrat.

Je to už dlouhých devět let, ale čtyřnásobná olympijská vítězka na to dodnes vzpomíná. Tehdy zbývaly pouhé dva týdny do zahájení olympijských her v Pekingu a Sanya záměrně potratila.

 

 

Šokující přiznání popsala Sanya ve své knize, kterou nyní vydala. Dále pak tvrdí, že každá atletka, kterou zná, má stejnou zkušenost jako ona.

 

Dnes je Richardsové-Rossové dvaatřicet a na kontě má tolik medailí, že byste to snad ani nespočítali. Vynikající čtvrtkařka však přiznává, že po zlaté medaili z Pekingu toužila tolik, že i budoucí dítě šlo v tu dobu stranou.

 

"Vyvrcholení mé kariéry bylo celé přede mnou. V ten okamžik to vypadalo, že nemám na výběr,“ popsala ve své knize své tehdejší myšlenky.

Aaron Ross
Zdroj: Profimedia


Její partner, hráč amerického fotbalu Aaron Ross a dnešní manžel, s jejím rozhodnutím souhlasil, ale Sanya až později zjistila, jak moc ho to ranilo.

 

Na potrat šla pouhý den před odletem do čínského Pekingu a následně tam v závodě na 400 metrů získala bronzovou a ve štafetě na 4x400 metrů zlatou medaili.

Sanya Richardsová-Rossová
Zdroj: Profimedia Sanya slavila zlato ve štafetě i na OH v Londýně

Ano, i takové věci někdy stojí za úspěchem sportovců, které známe jen z televize a z titulních stran novin.

mm TN.cz