Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 4. 2017
kauza slova z viktorie

Drogy v Plzni? Nemůžete dát ruku za každého jedince, zní z Plzně

Ondřej Vaněk
Zdroj: Profimedia
Ondřej Vaněk při oslavách mistrovského titulu

Fotbalová Viktoria Plzeň konečně prolomila mlčení po vypuknutí drogového skandálu fotbalistů Ondřeje Vaňka a Jana Kopice. Podle dnešního vyjádření vedení mistrovského týmu hráče testuje na drogy. Přesto ale nemůže jednoznačně vyloučit, že někdo z fotbalistů drogy neužívá.

Stadion Viktorie v Plzni připomíná nedobytnou tvrz. S fotbalisty jsme o skandálu hovořit nemohli. Vedení klubu nám přidělilo ochranku, která se od nás nehnula na krok.
 

Asistent trenéra Pavel Horváth nám ale neutekl. I jeho by mělo zajímat, zda jsou Viktoriáni na drogách a proč si měl bývalý hráč Ondřej Vaněk od dealera kupovat drogy a současný záložník Jan Kopic obžalovanému dealerovi půjčovat půl milionu korun.
 

"Já se k tomu nebudu vůbec vyjadřovat. Děkuju, děkuju, pardon," řekl ale jen Horváth a odjel.

Podle vedení klubu hráči fotbalového mužstva prochází dvojím testováním na případnou přítomnost drogy. "Samozřejmě jste v kolektivním sportu, kde nemůžete dát ruku za každého jedince. A my proto důvěřujeme hráčům, že i ve svém vlastně osobním životě se chovají jako plní profesionálové," říká za Viktorii Plzeň její mluvčí Václav Hanzlík.
 

Viktoria také zveřejnila dopingové testy fotbalistů. Část fanoušků ale o profesionalitě některých hráčů přinejmenším pochybuje. Prý si dokážou představit, že extáze nebo kokain mezi nimi při bujarých večírcích koluje.

Víc možná ukáže soudní líčení. V kauze dealera drog chce pražský soud fotbalisty Vaňka a Kopice vyslechnout.
 

TN.cz