Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 12. 6. 2017
bojové sporty v zápalu klání

Kickboxer vypnul soupeře zezadu, následovala pomsta diváků! VIDEO

Kickbox
Zdroj: YouTube.com

Galavečer prestižní kickboxerské organizace Glory ve Francii doprovázely emoce. Když se při zápase bojovník Harut Grigorian naprosto nepochopitelně otočil ke svému soupeři Murthelu Groenhartovi zády, inkasoval tvrdý knockout. Ten ho poslal k zemi. To si ale nenechali líbit fanoušci poraženého Grigoriana, kteří se na nizozemského útočníka okamžitě vrhli.

I přesto, že základní pravidlo všech bojových sportů neustále se krýt je pravidelně připomínáno trenéry i rozhodčími, nastala při galavečeru v Paříži tato kuriózní situace. Poté, co Harut Grigorian schytal naskočené koleno, dal ruce dolů a k soupeři se otočil zády. To využil jeho soupeř Murthel Groenhart a pravým hákem ukončil zápas.

 


"Bylo to v boji během zápasu. Všichni v pravidlech říkají, že se máte vždy chránit. Rozhodčí tam nepřišel, tak jsem ho udeřil a on spadl," vysvětluje nizozemský vítěz, na kterého se po zápase snesla vlna kritiky. "Když jste v zápalu klání, tak pokračujete. Otočil se. Přišel jsem a dal mu pravý hák, to je všechno. Neudělal jsem nic špatného," dodává ke své obhajobě Groenhart.

 

 

Celá situace navíc vygradovala ihned po konci zápasu, když do ringu vběhli pobouření fanoušci arménského bojovníka a začali mlátit čerstvého vítěze holýma rukama. "Byl jsem v rohu a viděl jsem je přicházet. Nějaký chlap, který neměl rukavice, mě uhodil hákem do tváře. Myslím, že mám možná zlomenou čelist, dost mě to bolí," stěžoval si Groenhart.

 

Harut Grigorian a Murthel Groenhart
Zdroj: facebook


Mezi oběma sportovci ale panuje pozitivní nálada. Poražený Grigorian si po vzájemném boji dokonce umístil jejich společnou fotografii na Facebook.

nce TN.cz