NBA Krásný zápas

Drama v Londýně! Rozhodl technický koš, Satoranský zářil

Tomáš Satoranský
Zdroj: ČTK

Basketbalový svátek v Londýně přinesl pořádné drama. Zápas mezi Washingtonem a New York Knicks rozhodl až technický koš v poslední vteřině. K výhře Wizards pomohl Tomáš Satoranský, který si připsal 14 bodů, pět asistencí a dva doskoky

Český basketbalista se na zápas v Evropě hodně těšil. Do Londýna za ním přijela rodina i tři desítky kamarádů. Ti všichni sledovali, jak Tomáš Satoranský pěknou individuální akcí otevírá skóre zápasu.

A v prvním poločase ve své show pokračoval. Nastřílel dohromady 12 bodů, Washingtonu to ale na vyrovnané skóre nestačilo. Do kabin se šlo za stavu 53:63.

Wizards se nepodařilo ztrátu stáhnout ani ve třetí čtvrtině a málokdo věřil, že zápas přinese ještě nějaké drama. Až šest minut před koncem se konečně rozjel kanonýr Washingtonu Bradley Beal a dvěma trojkami v krátkém časovém sledu zavelel k obratu.

I bez Satoranského, který v druhé polovině zápasu moc nehrál, se Washington dostal až do čtyřbodového náskoku. Ten ale neudržel a Knicks v posledních vteřinách hájili jednobodový náskok.

Čtyři vteřiny před koncem se ale k poslednímu pokusu odvážil Bryant a obránce Knicks ho zablokoval až ve chvíli, kdy míč klesal do koše. Rozhodčí celou situaci přezkoumávali u videa, nakonec jim ale nezbylo nic jiného, než v poslední vteřině zahlásit technický koš, který rozhodl o výhře Wizards 101:100.