Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 18.10. 2017 00:08
zranění měl štěstí

Drama v Kralupech! Hráče řízla brusle do krku, žije díky soupeřům

TJ Božetice
Zdroj: Michal Pavlík

Chvíle hrůzy mají za sebou diváci i aktéři hokejového utkání mezi Kralupy nad Vltavou a Božeticemi. V průběhu třetí třetiny došlo k vážnému zranění jednoho z hostujících hráčů. Zřejmě jen včasný zásah domácích hráčů obránci zachránil život.

K situaci došlo v šesté minutě závěrečné části zápasu středočeské hokejové soutěže. Neúmyslná srážka dvou hokejistů skončila zásahem brusle do krku jednoho z nich. Obránce Božetic Libor Votruba se okamžitě skácel k zemi.
 

Díky duchapřítomnosti dvojice domácích hokejistů se mu však dostalo včasné pomoci, která se ukázala zřejmě jako rozhodující. „Přistoupili k tomu absolutně profesionálně. Zastavili mu silné krvácení a počkali do příjezdu rychlé záchranné služby. Chtěl bych jim touto cestou ještě jednou poděkovat za záchranu života našeho hráče,“ řekl funkcionář HC Božetice Roman Staněk pro Mělnický deník.
 

Vzhledem k vážnosti situace se oba kluby domluvily na předčasném ukončení zápasu, v němž domácí Kralupy vedly 6:1.
 

Staňka potěšil nejen zásah domácích hráčů, ale také přístup fanoušků. „Bylo nám hodně sympatické, když fanoušci Kralup skandovali jméno našeho klubu. Od obou zmíněných hráčů, ale třeba i od pana trenéra Zajíce jsme se setkali s výborným postojem. Moc si toho vážíme. Už jsme poslali dopisy na svaz i všem příslušným orgánům,“ projevil funkcionář slova vděku.

Votruba se v nemocnici musel podrobit operaci a podle informací z klubu by měl být brzy v pořádku. "Naštěstí se ukázalo, že zranění není až tak vážné. Už byl propuštěný do domácího ošetřování," řekl Staněk.
 

msl TN.cz