Aktualizováno 20.7. 2017 18:09
klasika tour de france

Drama na Tour pokračuje: Froome přišel o 6 sekund náskoku

Romain Bardet a Chris Froome

Francie stále žije nadějí, že by mohla mít vítěze Tour de France. Romain Bardet v dojezdu na Col d´Izoard skončil třetí a i díky bonifikaci nasbíral cenných 6 sekund na vedoucího Chrise Frooma. Těžkou čtvrteční etapu vyhrál Warren Barguil

Barguil si dojel pro druhý etapový úspěch na letošní Tour i v kariéře. Pětadvacetiletý cyklista, který o vítězství rozhodl po úniku v závěrečném stoupání na Col d'Izoard, si navíc zajistil i celkové prvenství ve vrchařské soutěži. Musí však závod dokončit.

Také favorité začali bojovat až v posledním kopci, ale Froome všechny útoky bez problémů kontroloval. Nakonec obsadil čtvrté místo těsně za Bardetem, který se díky bonifikaci posunul na druhou příčku průběžné klasifikace a snížil náskok britského lídra o čtyři sekundy. Na třetí místo klesl Rigoberto Urán se ztrátou 29 vteřin.

Nejlepším z českých cyklistů byl Roman Kreuziger na 28. místě, který do cíle dorazil čtyři minuty za Barguilem. Vidět byl také Zdeněk Štybar, protože byl od začátku etapy ve skupince asi 50 jezdců v úniku. Zhruba 54 km před cílem ale při prvním stoupání na Col du Vars začal ztrácet a nakonec dojel na 61. pozici.