Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 13.2. 2017 11:37
nepříjemné chvíle hrůzy

Drama fotbalistů Hradce: Řidič autobusu zabránil tragédii!

Fotbalisté Hradce Králové měli štěstí v neštěstí
Zdroj: Profimedia, ilustrační fotografie

Okamžiky hrůzy prožil prvoligový tým fotbalistů Hradce Králové. Soustředění v Chorvatsku totiž pro ně mohlo skončit tragédií. Během cesty zpět do vlasti totiž jejich autobusu uletěla kola a pravděpodobně jen díky řidiči nedošlo ke tragédii.

Ke všemu došlo po cestě z chorvatského Umagu na dálnici směrem na Vídeň. Poklidná cesta se změnila v nepříjemný zážitek, když autobusu, v němž fotbalisté cestovali, během chvilky ulétla dvě kola.
 

"Předjela nás naše kola, nejdřív jedno, pak druhé," komentoval situaci pro iDnes. cz jeden z hradeckých koučů Bohuslav Pilný.
 

Předzvěstí incidentu naštěstí údajně bylo, že těsně před tím začalo cosi hučet, a tak řidič autobusu zpomalil "Kdyby jel naplno, tak to nedopadlo dobře. Měli jsme štěstí v neštěstí," uvědomoval si Pilný.
 

Štěstí ovšem nemělo jen osazenstvo autobusu, ale vlastně všichni účastníci provozu, kteří v těch chvílích po dálnici projížděli. Utržená kola totiž mohla zasáhnout kterékoliv z vozidel.
 

Autobus musel zastavit u krajnice, policie dopravu od místa nehody odklonila. Po dvou hodinách řidiči kola provizorně připevnili a pokračovali v cestě. „Jeli jsme krokem, kola držela na dvou šroubech, ale dojeli jsme, naštěstí asi po dvou kilometrech byla čerpací stanice,“ uvedl trenér. Po dalších pěti hodinách pro všechny přijel náhradní autobus, který je dopravil do Čech.
 

msl TN.cz