Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 15.1. 2017 12:20
Špatné zprávy Dochází peníze

Drahá léčba Schumachera se komplikuje: Ztrácí své sponzory!

Michael Schumacher
Zdroj: Profimedia

Zdravotní stav Michaela Schumachera je velmi vážný. To se ví i přes to, že ho rodina drží velmi daleko od veřejnosti a novinářů. Už tři roky je sedminásobný mistr světa upoután jen na nemocničním lůžku, ale víc se neví. Bohužel, vše se ještě dál komplikuje. Jeho sponzoři ho totiž postupně opouští a tím se ztrácí i důležité finance na drahou léčbu, kterou podstupuje.

 

Všechny finanční dary od Schumacherových partnerů byly vítány. Jenže je jich stále méně a méně a to se může velmi negativně odrazit na drahé léčbě, kterou slavný závodník podstupuje. Jedním z těch sponzorů, který oficiálně ukončil spolupráci, byl výrobce dveří a brán Hörmann. Dle jeho oficiálního vyjádření mělo jít o "vzájemnou dohodu o ukončení spolupráce".

 


Bývalého německého závodníka nadále nepodporuje ani výrobce hodinek Audemars Piguet. V sekci partnerů se už neobjevuje spolupráce se Schumacherem ani u Jordan, Benetton, Ferrari či Mercedes. Je to opravdu vážný problém, hlavně kvůli financování jeho léčby. V přepočtu totiž stojí péče o vážně zraněného sportovce v přepočtu přes 3,5 milionů korun, uvádí to alespoň některé zahraniční zdroje.

 

Michael Schumacher už musel podstoupit dvě operace mozku a dál se ho snaží dostat zpět do života lékaři v domě u ženevského jezera. Každý by mu jistě přál, aby se zase vrátil tak, jak ho všichni znali. Jestli se to někdy povede, to nikdo nedokáže ani odhadnout.

 

lju TN.cz