Publikováno 23. 5. 2018
NHL Dlouhé roky čekání

Dotáhne Ovečkin Capitals do finále? Sledujte na NOVA SPORT!

Alexandr Ovečkin
Zdroj: NHL media
Alexandr Ovečkin

Hokejisté Washingtonu budou v noci ze středy na čtvrtek na ledě Tampy Bay zápolit o postup do finále NHL. Před sedmým zápasem série se mluví a píše o jen jednom jméně. Kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin stojí před velkou šancí konečně proniknout do závěrečných bojů. Utkání budete moci sledovat na stanici Nova Sport 1!

Ruský bohatýr za třináct let v nejprestižnější hokejové soutěži posbíral všechny významné individuální trofeje. Z mladého "floutka", který udivoval NHL úžasnými akcemi, se mezitím vypracoval do pozice respektovaného kapitána táhnoucího svůj tým za úspěchem.

 

Vedení klubu dokázalo kolem své hlavní hvězdy vystavět konkurenceschopný tým, tomu se ale dosud dařilo jen v základní části. Až letos přišel větší průlom, když hráči Capitals ve druhém kole vyřadili obhájce vítězství z Pittsburghu v čele s Ovečkinovým věčným rivalem Sidneym Crosbym.

 

 

Tampa Bay se ale ukázala být Washingtonu minimálně vyrovnaným soupeřem a Steven Stamkos vhodným protějškem Ovečkina. V sérii se oba kapitáni do statistik zatím zapsali šesti body, Kanaďan má přitom o jednu branku více.

 

Proti Ovečkinovi ale stojí v "souboji titánů" především dlouhodobé statistiky sedmých zápasů. Ruský hokejista už jich hrál deset, jenže zatím v nich má nelichotivou statistiku 3 ku 7.

 

"Zřejmě to bude největší zápas našich životů," řekl o nadcházejícím zápase Ovečkin, "Jsme v pozici, ve které už se šance nechceme vzdát."

 

 

Trochu ve stínu Ovečkina (a ostatně i Stamkose) jsou pak výkony českých hokejistů, i když jejich příspěvky nejsou nevýznamné. Ondřej Palát vhodně doplňuje v první ofenzivní řadě zmíněného Stamkose a Kučerova, obránce Michal Kempný pak v průměru odehraje výrazně přes 17 minut na zápas. Dost času na ledě ale dostává i jeho spoluhráč Jakub Vrána, jemuž se však v této sérii výrazněji nedaří.

 

Rozhodující utkání série mezi Tampou Bay Lighting a Washingtonem Capitals vysílá stanice NOVA SPORT 1 v noci ze středy na čtvrtek od 02:05.

 

 

 

TN.cz