Aktualizováno 26.9. 2017 22:46
liga mistrů 2. zápasy

Dortmund nestačil na Balea s Ronaldem. LM viděla i 2 hattricky!

Gareth Bale a Cristiano Ronaldo

Borussia Dortmund nedosáhla na body v domácím zápase proti Realu Madrid. Postaral se o to Gareth Bale, který už v prvním poločase povedenou trefou poslal španělský celek do vedení, a Cristiano Ronaldo, jenž přidal dvě branky.

Rozruch před dortmundskou brankou byl už v desáté minutě, gólman Bürki si ale s Carvajalovým pokusem věděl rady. O tři minuty později bylo rušno pro změnu v brankovišti Realu, to když rozhodčí neodměnil penaltou Ramosovo hraní rukou.

Pak už se ale slavilo. V osmnácté minutě našel přesným centrem Carvajal Garetha Balea a velšský útočník na nic nečekal a z voleje poslal míč za Bürkiho záda. Do konce poločasu prověřil domácího brankáře ještě jednou, ale už neúspěšně, a tak byl poločasový stav 0:1 z pohledu Borussie.

Když se navíc pár minut po přestávce Bale proměnil ze střelce v nahrávače a jeho nabídku pohotově využil Cristiano Ronaldo, mohlo se zdát, že je hotovo.

Dortmundští se ale nevzdali. Pomohl jim k tomu i Luka Modrič, který podcenil Castra, dovolil mu nacentrovat a Aubameyang už věděl, co s míčem - 1:2. V sedmašedesáté minutě mohlo být srovnáno, na přihrávku nabíhající Aubameyang ale tentokrát mířil těsně vedle brankové konstrukce.

Místo toho padlo rozhodnutí na druhé straně. Ronaldo přebíral míč na hranici ofsajdu a sám prostřelil gólmana Borussie.

Vynikající individuální výkon předvedl Harry Kane, který na hřišti kyperského APOEL Nikósie nastřílel hattrick. Stejný kousek se povedl Ben Yedderovi ze Sevilly. Ten prakticky sám zařídil vítězství nad Mariborem.