Publikováno 10. 11. 2017
NHL Nová šance

Dopingový hříšník Zaripov jedná v NHL: Tento klub má zájem!

Danis Zaripov
Zdroj: Profimedia
Danis Zaripov
Témata:

Hokejový útočník Danis Zaripov, u kterého se objevily v létě pozitivní testy na pseudoefedrin, dostal trest na dva roky zákazu hraní v KHL. Ten se ovšem nevztahuje na zámořskou NHL. Právě odtud má ruský veterán nabídku, přesněji od St. Luis Blues, kde působí i Vladimír Sobotka či Dmitrij Jaškin.

Informaci přinesl ruský portál rsport.ru, který píše o tom, že zástupci Blues jsou v kontaktu s hráčem, který je čtyřnásobným držitelem Gagarinova poháru.

 

 

Danis Zaripov, jehož jméno znají všichni hokejový nadšenci, měl pozitivní výsledky na zakázané látky. V krvi měl látky, které obsahují stimulátory, konkrétně pseudoefedrin a diuretika s maskovacími substancemi. Za to dostal dvouroční distanc, který se vztahuje na KHL i všechny evropské ligy.

 

 

Proto se okamžitě začalo spekulovat o tom, jestli se nepřesune do zámoří. A teď to vypadá, že se tak skutečně stane. „Nabídka ze St. Louis přišla, ale zatím jde pouze o debaty a nechtěl bych to více komentovat,“ prohlásil Zaripov. Jestliže Zaripova odsoudili za pseudoefedrin, který má IIHF na černé listině a NHL ne, tak by ruský veterán mohl bez problémů odejít do zámoří.

pka TN.cz