Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 19. 5. 2017
Hokej Mistrovství světa

Hašek o Češích na MS: Nemůžou se divit, že budou kritizováni!

Dominik Hašek
Zdroj: Profimedia

Bývalý gólman české hokejové reprezentace Dominik Hašek pro Novasport.tv zhodnotil letošní mistrovství světa v hokeji. Česká republika na něm znovu skončila bez medaile a to už popáté v řadě. Olympijský vítěz z Nagana přiznal, že ho to samotného štve, a že tak celý tým bude muset počítat s kritikou!

Kádr se před šampionátem jevil dobře. "Tým nebyl špatně poskládaný, ale Rusko nebo Kanada jsou o krůček lepší než my. Nemyslím si, že by to naši kluci odevzdali, ale byl tam vidět ten rozdíl. Všichni věří, že něco (medaile) bude a pak nic. Když máme udělat ten rozhodující krok, nedokážeme ho udělat. Jsme hokejový národ a s tímto se nemůžeme smířit. Ti hráči, trenéři a všichni musí být zkrátka připraveni na to, že ta kritika tady bude a nemohou se divit, že budou kritizováni," řekl pro Novasport.tv Dominik Hašek.Popáté v řadě je Česko bez medaile. "Nikdo z nás z toho radost nemá. Už je to snad taková tradice, že naše mužstvo nevozí medaile," postěžoval si Hašek. "Tým před šampionátem vypadal i hrál dobře. Během zápasů jsem si myslel, že šance na medaile je, ale ve čtvrtfinále jsme dostali hned velmi těžkého soupeře. Na Rusko jsme neměli," pokračoval olympijský vítěz z Nagana.

 Podle bývalého gólmana to v prvním vyřazovacím utkání nemohlo jinak dopadnout. "Rusové byli opravdu ve všem lepší, všude byli o krok dřív. Hráli lépe technicky i po bruslařské stránce dominovali. Jenom náhoda by nám pomohla a to se nestalo," vrátil se Hašek ke včerejšímu čtvrtfinále.
 

lju TN.cz