Aktualizováno 3.9. 2016 14:14
vodní slalom sp v troji

Domácí nadvláda! Čtyřka českých slalomářů ukázala záda všem

Čeští kajakáři ovládli závod světového poháru v pražské Troji. Za vítězným Jiřím Prskavcem se srovnala trojice Ondřej Tunka, Vavřinec Hradilek a Vít Přindiš.

Čeští kajakáři naprosto ovládli pražský Světový pohár ve vodním slalomu. V Troji zvítězil bronzový olympijský medailista z Ria de Janeiro Jiří Prskavec před Ondřejem Tunkou, Vavřincem Hradilkem a Vítem Přindišem.

Prskavec byl přitom z českého kvarteta jediný, kdo si na trati připsal dvousekundovou penalizaci za dotyk branky. Jízdou na hranici rizika ale nakonec porazil Tunku o jednu setinu. Hradilek ztratil na vítěze 17 setin a nejrychlejší semifinalista Přindiš 69.

Nejlepší z mezinárodní konkurence byl Slovák Jakub Grigar. Šestý Giovanni de Gennaro z Itálie se připravil o medailové umístění "šťouchem", za Prskavcem zaostal o 2,06 sekundy.

V závodě kanoistek skončila na druhém místě Kateřina Hošková. Naopak kanoisté se na stupně vítězů nedostali, byť ve finále byli tři. Nejlepší byl na šesté příčce Lukáš Rohan, Tomáš Rak skončil osmý a čtvrtý muž z olympijských her Vítězslav Gebas devátý. Vítězem se stal Slovák Matěj Beňuš, stříbrný medailista z Ria de Janeiro.